Binayazılım

+41 Cam balkon dekorasyon fikirleri ve balkon cam çeşitlerinin tanıtılması

cam balkon dekorasyon fikirleri

Günümüzde apartman inşaatlarının artması ve kent yaşamının yaygınlaşmasıyla birlikte geleneksel bahçe tasarımı ve yapımı mimar ve tasarımcıların gündeminden çıkarılmıştır.

Bu nedenle, bir apartman dairesinde yaşamayı seçen insanlar, dairelerinin alanını artırmanın ve bir şeyleri saklamak için bir alana sahip olmanın ya da çiçek ve bitkileri saklamak için bir bölüm ayırmanın ya da dinlenmek için rahat bir alanın yolunu arıyorlar. Çeşitli endüstrilerde kaydedilen ilerlemelere göre, tasarımcılar ve mimarlar, binaların iç ve dış tasarımı ile ilgili diğer durumların yanı sıra bu konu için bir yöntem sunmuşlardır. Bu durumda bu kişilerin tavsiyesi cam balkon kullanmaktır.

Bu unsurlar, bu dönemde birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılanan modern ekipmanlar arasındadır. Bu nedenle, şehirde bir tur atıp binaların dış cephelerine bakarsanız, çoğunda balkonların cam ekipmanlarla kapatıldığını fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler: +56 oturma odası dekorasyonu | Birbirinden güzel salon dekorasyon tasarımları

Bu ekipmanlar cam balkonlar ile aynıdır. Bu yazıda, izleyiciyi bu ürünlere ve çeşitlerine alıştırmak için ek bilgiler verilmektedir. En iyi tipi seçmek ve bu bilgiyi alarak dairenizin verimliliğini artırmak için bizimle kalın.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Cam balkon nedir?

Eskiden apartmanlara yönelik balkonlar, genellikle depo olarak kullanılan ek bir ortam haline geldi. Bazı aileler bu bölümü tüm ekstra eşyalarını saklamak için kullanır veya en iyi ihtimalle kıyafetlerini yaymak için bir yer ayırır.

Bu arada, bu alanın tasarımı için akıllı bir fikriniz varsa, bu bölümü daireniz için küçük bir seraya dönüştürebilir veya uygun döşeme veya mobilyalar kullanarak dinlenip takılabilecek bir yeri olacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Olmak.

Bu fikirleri duyduktan sonra çoğu insan şu soruyu soruyor, bu balkonların dışarıya bakan tam görüntüsü ile bu fikirleri orada uygulamak mümkün mü? Buna cevaben tüm bu fikri cam balkon denilen ekipmanları kullanarak bulabileceğinizi söylemeliyiz.

İlgili Makaleler: +68 bebek odası dekorasyon | Bir çocuk odasını dekore etmenin püf noktaları

Teras ve balkonların manzarasını kapatmak için kullanılan camlar özel ekipmanlarla birbirine bağlanır ve balkonlara monte edilerek, ev sakinlerinin mahremiyetlerini korurken bu kısımdan en iyi verimi almalarını sağlar.

Cam balkonlarda ne tür camlar kullanılır?

Balkonlarda kullanılan camların sıradan veya çok camlı camlar olmadığına dikkat edin. Balkon temperli camdan yapılmıştır. Bu camların kalınlığı yaklaşık 8 ila 10 mm’dir. Bu sayede bu camlardan çeşitli fiziksel etkenlere karşı yüksek direnç bekleyebiliriz.

Günümüzde bu camların özel türleri de kullanılmaktadır. Bu camlara Sekurit Laminat denir. Bu camlar laminasyon işleminde direncini arttırır. Bu işlemde iki kat temperli cam arasında bir PVB katmanı tasarlanabilir ve ihtiyaç halinde kumlama işlemi ile işlenebilir. Bu sayede camlar daha fazla dirence sahip olur ve büyük bir kuvvetin etkisi altında kırılırsa cam parçaları düşmez ve aynı kalır.

Dolayısıyla anlatılanlara göre daire balkonunuzun durumuna göre ve bu bölümün kullanım şekline göre %100 güvenlik isteyip istemediğinize göre yaptırılması için sipariş verebilirsiniz.

İlgili Makaleler: +43 oda tasarımları | Modern lüks tasarımlarla yatak odası tasarımı

Bu durumda, tasarımcılar balkonunuzu kaplamak için normal temperli cam veya kum püskürtme kullanabilirler. Ayrıca dilerseniz cam balkonu şık bir şekilde de tasarlayabilirsiniz.

Cam balkonun bileşenleri nelerdir?

Bu tip balkonlar farklı bileşenlerden yapılır. Farklı durumlarda bu ekipman hakkında farklı olacak olan şey, bu bileşenlerin kalitesi ve bu tür balkonları uygulamak için gereken maliyettir.

Bu elemanların bileşenleri arasında bağlantı parçaları, profiller, sızdırmazlık şeritleri ve cam bulunur. Bu yapılarda kullanılan bağlantı parçaları ve profiller paslanmaz ve neme karşı yeterli dayanıklılığa sahip olmalıdır. Bu sayede farklı hava koşullarında bu parçalar zarar görmeyecektir.

Sızdırmazlık bantları da kabul edilebilir bir imalat kalitesine sahip olmalı ve yapımında uygun malzemeler kullanılmalıdır. Bu durumda bu ekipmanların uzun ömürlü olduğundan ve bu balkonların sızdırmazlığının en iyi şekilde yapıldığından emin olabilirsiniz.

İlgili Makaleler: +50 teras dekorasyon | apartman teras dekorasyonu

Bu ürünlerde kullanılan cam balkonun geometrik şekline ve müşterinin ihtiyaçlarına göre seçilmelidir.

Balkon cam çeşitlerini tanımak

Balkonların geometrik şekline ve bu yapılardan ne beklediğinize ve bu ekipmanları kullanım amacınıza göre cam balkon tasarımı yapılır. Bu mekanlarda var olan farklı şartlara ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre her türlü cam balkon dizayn edilmiş olup, her birinin özelliğine ve sahip olduğunuz hedeflere göre en uygun ve en uygun çeşidi seçip sipariş verebilirsiniz. yüklemek için.

Buna göre yazımızın devamında cam balkon çeşitlerini inceledik ve her birinin özelliklerini kısaca açıkladık:

Cam çit

Bu yapıların çeşitlerinden biri de cam çitlerdir. Bu çitlerin yapımında temperli veya kırılmaz cam kullanılmaktadır. Bu camların kalınlığı yaklaşık 10 mm’dir.

Bu ifadelere göre bu tip balkon korkuluklarının kırılma ihtimalinin çok düşük olduğu ve kullanıcılar bunları kullanarak daire balkonlarının güzelliğini ikiye katlayabildikleri görülmektedir.

İlgili Makaleler: +78 balkon dekorasyonu | balkon duvar dekorasyonu

Raylı balkon camı

En çok satan balkon camı çeşitlerinden biri de ray tipidir. Bu ekipmanı inşa etmek ve kurmak için dikey ve yatay profiller tasarlanmalı ve inşa edilmelidir. Bu cam balkonda aynı ölçü cam kullanılmıştır. Bu camlar düşme olasılığı sıfır olacak şekilde yanlardan dikey profillere bağlanır. Ayrıca zemin ve tavandan yatay profillere bağlanırlar.

Bu profiller alüminyumdan yapılmıştır ve kabul edilebilir mukavemete sahiptir. Yatay profiller üzerine temperli cam yerleştirmek için tekerlekler kullanılmaktadır. Bu tekerleklerin kullanılması bu camların ray şeklinde açılıp kapanmasına neden olur.

Bu sayede gerekirse kapatabilir, aksi takdirde açabilirsiniz. Bu balkonların açılıp kapanması çok kolay olduğu ve kolayca yıkanıp temizlenebildiği için bu tip cam balkonların alımı çok fazladır ve günümüzde bu modellerin takılmasına olan talepte bir artış görmekteyiz.

İlgili Makaleler: +24 modern ve düşük maliyetli fikirle ev giriş dekorasyonu

Çerçevesiz balkon camı

Başka bir cam türü çerçevesiz olarak bilinir. Bu ekipman bir cam parçadan oluşur ve insanların dışarıyı açık ve eksiksiz bir şekilde görmelerini sağlar. Bu yapıların bağlantısı ve bağlantı profilleri yoktur ve yanlarında sadece iki profil vardır.

Bu ekipmanları kullanarak cam balkonunuzun güzel bir görüntüsüne sahip olabilir ve bu camları dışarıdan da görebilirsiniz. Bu yapı dışarıya erişmenize izin vermez. Açılmaması veya kapı düşünülebilmesi nedeniyle dışarıyla iletişiminiz kesilir.

katlanır balkon camı

Diğer cam balkon çeşitleri arasında katlanır çeşitlerinden bahsedebiliriz. Bu ürün, aynı boyutta birkaç panelden yapılmıştır. Bu yapılar akordeon balkonlar olarak da bilinmektedir.

Katlanır kapıyı kullanarak balkonun bir tarafında camları toplayabilir, ortamın ve dış havanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu camların ilk paneli sabit olarak tasarlanmış olup; Ancak karoların geri kalanı hareket ettirilebilir. Bu yapıları uygulayabilmek için yukarı ve aşağı kılavuz tekerlekleri kullanmak gerekir ki paneller katlanabilsin.

İlgili Makaleler: +34 En şık ve en yeni fikirlerle resepsiyon duvar süsleme

balkon camı

Bu ürünler adından da anlaşılacağı üzere pencere şeklinde açılıp kapanmaktadır.

Bu yapılar balkon pencereleri olarak da bilinmektedir. Bu ürünlerin tasarımı ve inşası, bu yapıların diğer tiplerinden çok farklı değildir. Bu cam balkonları diğer balkon tiplerinden farklı kılan tek sebep açık ve kapalı olmasıdır.

Cam balkon kullanmanın avantajları nelerdir?

Son yıllarda her türlü cam balkonun fark edilmesine ve kabul görmesinin önemli ölçüde artmasına neden olan şey, bu ürünlerin sahip olduğu avantajlardır. Bu avantajlar arasında şunlar sayılabilir:

Hareketlilik: Bu yapıları mobil tiplerde sipariş edebilir ve dairenizin balkonuna kurabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuzda açıp, aksi halde kapatabilirsiniz.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Kolay temizlik: Bu yapıların cam olması ve tüm parçalarına ulaşılabilmesi sayesinde temizliği ve yıkanması oldukça kolay olacaktır.

Farklı formlarda uygulanabilirlik: Bu cam balkonlar balkonun geometrik formuna göre çokgen, kemerli vb. şekillerde yapılabilmektedir.

Bina cephesinin güzelliği: Bu ekipmanların yapımında kullanılan malzeme ve montaj şekli sayesinde bu ürünler dairenizin modern cephesinin çok güzel görünmesini sağlar.

Dört mevsim balkona sahip olmak: Balkonunuzu dört mevsim kullanabilir, farklı durumlarda kullanılabilir alanınızı artırabilirsiniz.

İlgili Makaleler: +42 Bahçe dekorasyonu için düşük maliyetli fikirler

Binanın Yalıtımına Yardımcı Olur: Bu camlar, cam cepheli binalara ısı giriş çıkışlarını engeller ve binalardan ses giriş çıkışlarına karşı bariyer görevi görür.

Daire güvenliğini artırın: Evde bir çocuğunuz varsa, çocuğunuzun balkondan düşmesinden endişe edebilirsiniz.

Tabii bu yetişkinler için de geçerli. Bu yapılar kullanılırken bu ihtimal en aza indirilecektir.

Cam balkon nasıl kurulur?

Cam balkon tasarımcıları, dairenizin balkonunun geometrik şekline göre bir cam balkon tasarlar. Bildiğiniz gibi günümüzde bina tasarımındaki çeşitlilik nedeniyle balkonlar da kalıplaşmış dikdörtgen şeklinin dışına çıkmış ve kemerli, çok köşeli vb.

şekillere sahip balkonlar görebilirsiniz; Bu nedenle cam balkon montajı için bu yapıların balkonun şekline uygun olarak inşa edilmesi gerekmektedir.

Temperli cam şekillendirilebildiği için farklı formlarda üretilebilir. Düşündüğünüz balkon tipine göre bu yapıları uygulamak ve kurmak için farklı ekipmanlar kullanılır.

Örneğin korkuluklu bir cam balkon yaptırmak istiyorsanız balkonun taban ve tavanına mutlaka korkuluk takılmalıdır. Aksi takdirde, gerekli sayıda profilin montajı ve uygun cam karoların sağlanması bu yapıyı gerçekleştirmek için yeterli olacaktır. Unutulmamalıdır ki bu yapıların yalıtımı ilkeli bir şekilde yapılmalıdır ki hem yapının bu bölümünün güvenliği arttırılmış olsun hem de yalıtımlarının rolü sorgulanmasın.

İlgili Makaleler: +35 Küçük tuvalet dekorasyon tasarımı

Cam balkon tasarımı ve montajı ile ilgili önemli konulardan biri de ne kadara mal olacağıdır. Bu ekipmanın maliyetinin çeşitli parametrelere göre belirlendiğini unutmayın.

Balkon ölçüleri nedir, ne tür balkon camı takmak istersiniz ve dairenizin balkonunu kaplamak için kaç adet fayans yeterlidir ve bu yapı basit mi yoksa özel bir geometrik şekil mi üzerinde çalışılmalı, hangi parametreler dahil olmak üzere Bu yapıların tasarım ve uygulama maliyetlerini belirleyebilir.

son söz

Cam balkon kullanımı günümüzde balkon kapamak için kullanılan en modern ve ilgi çekici yöntemlerden biridir. Bu ekipmanların farklı türleri vardır ve yapımlarında farklı bileşen ve parçalar kullanılmaktadır. Bu yapıların yapımını ve montajını ihtiyacınıza göre sipariş vererek dairenizin dışını daha güzel hale getirebilirsiniz.

Bunun dışında bu ekipmanları kullanarak binanın güvenliğini, yalıtımını ve binadaki kullanılabilir alanı artırabilirsiniz. Bu ekipmanı uygulama maliyeti, avantajlarına kıyasla çok uygun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir