önerilen içerik
Bina

Nervürlü inşaat demiri nedir ve kullanım alanları nelerdir?

Janagi nervürlü inşaat demiri ve üreten fabrikaların fiyatlarını kontrol etmek

Bir tür spiral inşaat demiri olan karmaşık basamaklara sahip dimi inşaat demiri veya sert inşaat demiri. Sertlik açısından yarı sert kategorisindedirler ve sırtın şekli uzunlamasına eksene göre çapraz şekillidir. Yani sekizgendir.

Nervürlü inşaat demirinin direnci A1 ve A2’den çok daha yüksektir ve ana ve önemli uygulamalarından biri kiriş ve kolonların boyuna donatıları ve yapının ana donatısı olarak adlandırılabilir. Bu yazının devamında Ahanland sitesinden sizlere standardı, teknik özellikleri, analizleri, akma gerilmesini, spesifikasyonları, a3 inşaat demiri ile diğer inşaat demirleri arasındaki farkları tanıtacağız ve ayrıca bu firmadan çeşitli türleri satın alabilirsiniz. Uygun bir fiyat belirleyin.

Artık inşaat mühendislerinin belki de endişelerinden ve sorunlarından biri de malzemelerin standardına göre doğru olup olmadığını tespit etmektir. Bazen bazı müteahhitlerin daha fazla kar elde etmek için çok kalitesiz ama kaliteli malzemelere benzer malzemeler kullandıkları görülebilmektedir ki bu bazı durumlarda fark edilmesi çok zor olsa da bazı durumlarda tecrübe ve çalışma ile fark edilebilmektedir. İnşaat demirleri farklı çaplarda üretilmekte ve iç konstrüksiyon açısından kullanılacakları yere göre farklılık göstermektedir.

Nervürlü inşaat demirinin teknik özellikleri

6000 kg/cm2’lik bir kopma gerilimine ve 4000 kg/cm2’lik bir akım gerilimine ve (kırılma sırasında) yaklaşık %14’lük bir bağıl plastik deformasyona sahip olan bu nervürlü inşaat demiri, inşaat inşaatı ve inşaat için (kırılgan) bir inşaat demiri olarak uygundur. endüstriyel işlemlerde kaburga şeklindedir ve genellikle bağdaştırılmış bir sırttır.

Genellikle çok keskin açılarla birçok şeklin değiştirilmesine ve dövmeye uygun değildir. Ayrıca bu sehpa nervürlü inşaat demirinde herhangi bir kaynak işlemine izin verilmez. Nervürlü inşaat demiri şu anda farklı inşaat demiri türleri arasında en yaygın kullanılanıdır.

A2 inşaat demiri ile A3 nervürlü inşaat demiri arasındaki farklar, standart inşaat demiri türlerinin karşılaştırılması

Görünüm olarak benzerliklerinden dolayı A3 ve A2 inşaat demiri arasındaki farkı tanımak zordur. İnşaat demiri standardına göre her tür inşaat demirinin farklı basamaklarla üretilmesi gerekirken, şu anda yaygın olarak kullanılan iki inşaat demiri olan A2 ve A3, aynı ve benzer basamaklarla piyasada bulunmaktadır.

İnşaat projelerinde en çok kullanılan çelik profillerden biri olan inşaat demiri yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ürünlerin ana ve önemli uygulama alanı inşaat sektörü ve betonarmedir. Dolayısıyla ülke içindeki inşaat demiri satış ve alım miktarı, ülkedeki inşaat faaliyetleriyle doğrudan ilgili olacak.

Yaygın olarak kullanılan bu çelik profiller farklı standartlarda üretilmekte ve pazarlanmaktadır. İnşaat demiri standardı, inşaat demiri alırken dikkat edilmesi gereken en önemli ve ana noktalardan biridir.

Ülkemizin sınıflandırma alanındaki ulusal standardı “Beton takviyesi için sıcak haddelenmiş çelik çubuklar, özellikleri ve özellikleri ve test yöntemleri” isimli bir standart olup INSO kodu 3132 ile belirtilmiştir.

Sonraki yazılarımızda mozaik nervürlü inşaat demirinin fiyatını ve bu inşaat demirinin üretim sürecini ele alacağız. O halde bizimle kalın.

Nervürlü inşaat demirinin fiyatı ve satın alınması

Bugün piyasadaki dalgalanmaları yakından takip eden mozaik nervürlü inşaat demiri fiyatı günlük olarak açıklanıyor. Bu çelik profillerin güncel fiyatını Ahnland web sitesinde görebilirsiniz. Mozaik nervürlü inşaat demiri fiyat tablosu, inşaat demiri fiyat değişikliklerinin eğilimini kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Dalgalanmalar göz önüne alındığında nervürlü inşaat demiri fiyatını etkileyen faktörler şunlardır:

  • borsada inşaat demiri işlemleri;
  • taşıma maliyeti;
  • istenilen inşaat demiri türü;
  • hammadde fiyatı;
  • Dolar ve döviz dalgalanmaları.

Daha fazla rehberlik almak için https://ahanlands.com Ahanlands koleksiyonunun satış birimine 06153222100 veya 02191010666 numaralarından ulaşabilirsiniz.

A3 nervürlü inşaat demirinin üretim süreci nedir?

A3 nervürlü inşaat demiri üretiminde de Termax yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem haddeleme teknolojisindeki ilerlemenin sonucudur.

Termex yönteminde inşaat demiri yapmak için termomekanik bir işlem kullanılır ve iki faktör, yani sıcaklık ve sıcaklık düşüş hızı hassas bir şekilde kontrol edilir.

Bu durumda yüksek sıcaklıktaki inşaat demiri, üzerine yüksek basınçla su püskürtülen hazneden hızla geçer.

Sıcaklığın ani soğuması genellikle inşaat demiri yüzeyindeki atomların sırasını değiştirir ve bu da inşaat demiri gövdesinde martensit adı verilen bir tabakanın oluşmasına neden olur.

Nervürlü inşaat demirinin yüzeyinde bu martenzit yapının bulunması nervürlü inşaat demirinin mukavemetini arttırır. Bu süreçte her zaman daha yüksek mukavemetli inşaat demirleri üretilir.

Nervürlü inşaat demirinin haddeleme işleminde sıçrayan suya maruz kalma süresinin çok önemli olduğunu belirtmek gerekir.

Nervürlü inşaat demiri veya A3 inşaat demiri üretiminde haddeleme hızı, A4 inşaat demirinin haddeleme hızına göre biraz artar.

Bu sayede A3 nervürlü inşaat demirinin martensit tabakasının kalınlığı A4 inşaat demirinin martensit tabakasının kalınlığına göre daha az olur. Aynı sorun, iki inşaat demiri arasındaki çekme mukavemeti farkına neden olur. Bildiğiniz gibi A3 nervürlü barın çekme mukavemeti A4 bara göre daha düşüktür.

Thermox prosesinde inşaat demirinin yüzeyi hızlı bir şekilde soğutulduğunda, soğutma yatağına sıcak çekirdekli ve daha soğuk yüzeye sahip inşaat demirleri yerleştirilir. Nervürlü inşaat demirinin merkezinde hala kalan ısı, inşaat demiri yüzeyindeki martensit katmanının tavlanmasına veya “tavlanmasına” neden olur.

Tavlama işlemi nedeniyle gevreklik ve dayanıklılık bir miktar azalır, ancak bunun yerine daha fazla esneklik de artar. Janagi veya A3 400’ün nervürlü çubukları orta karbonlu çelik külçelerden yapılmıştır.

420 kalibrelik nervürlü inşaat demirindeki maksimum eşdeğer karbon 0,56’ya eşittir. Çeliğin özellikleri eşdeğer karbon parametresine (CE) göre derecelendirilebilir.

a3 inşaat demiri mi daha iyi yoksa a2 mi?

Dişli inşaat demiri türleri A2, A3 ve A4 takviyesini içerir ve A1 inşaat demiri basit ve dişsizdir. Bu türlerin her birinin birbirinden farklılıkları vardır ve özellikleri bakımından diğer türlere göre daha uygundur. Genel olarak A2 ve A3 inşaat demiri arasındaki fark aşağıdaki öğeleri içerir:

A3 inşaat demiri kırılgan ve esnektir, ancak a2 inşaat demiri çok esnektir;

A2 armatüründe diş sırası paralel, tek ve 45 derece açılı iken A3’te yedi, sekiz ve çapraz şeklindedir;

sırt şeklinde farklılık gösteren;

A2 inşaat demiri 340 nervürlü inşaat demiri olarak bilinir ve a3 inşaat demirinin analizinde 400 nervürlü inşaat demiri olarak bilindiği sonucuna varmışlardır;

Temel tasarımında A2 enine donatılar ve A3 boyuna donatılar kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir