yazılım

10 mutfak ve mobilya çizim programı indir 3d

3d mutfak çizim programı ücretsiz indir

Tablet ve mobil iç mekan tasarımında birçok uygulama var ancak bunlar arasından en iyisini seçmek zor ve karmaşık bir iş. 3d çizim sitesinden bu güzel yazımızda sizler için 10 harika Android ve iOS uygulamasını tanıtacağız. Bu yazıyı okumadan önce aşağıdaki mutfak çizim programı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Planner 5D: Evinizi Tasarlayın

Planner 5D: Design your Home uygulaması, Planner 5D grubu tarafından tasarlanan ve geliştirilen mutfağın yanı sıra iç dekorasyonu simüle etmek için eksiksiz bir programdır. herhangi bir kişinin yardımı ile iki boyutlu ve üç boyutlu ortamlarda kolayca güzel bir mutfak ve dekorasyon tasarlayabileceği. Projenize kolayca dahil edilebilecek ve dekorasyonunuzu daha güzel hale getirebilecek mobilya ve mutfak ve iç dekorasyon aksesuarlarından oluşan bir kütüphaneye sahiptir. Bu programda yapılan tasarımları kaydetmek ve paylaşmak mümkündür.

Cep telefonlarında 3D tasarım için en iyi yazılımla tanışın
Cep telefonlarında 3D tasarım için en iyi yazılımla tanışın

Mutfak Tasarımı: 3D Planner

Mutfak Tasarımı uygulaması iCanDesign LLC ekibi tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Benzer programlar gibi tasarım sahnenize eklenebilecek 3 boyutlu nesneler kütüphanesine sahip mutfak tasarımı için uygun bir programdır. Bu uygulamanın iyi özelliklerinden biri, içinde dönme ve sirkülasyon imkanı olan 3 boyutlu bir ortama sahip olmasıdır.

3d mutfak çizim programı türkçe indir

Kitchen Planner 3D, kendinize bir 3D mutfak tasarlamak için kullanabileceğiniz pratik bir Android uygulamasıdır. Kütüphanesini kullanarak mutfak planını çizdikten sonra ihtiyacınız olan dolap çeşitlerini kolaylıkla mutfağa ekleyebilir ve zevkinize göre güzel bir mutfak tasarlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler: iç mimar ne yapar? İç dekorasyon işinin tam tanıtımı

Kitchen Planner 3D uygulamasının özellikleri

 • Kullanımı kolay ve kullanışlı
 • Mutfak ve diğer odaları tasarlama imkanı
 • Dolaplar, gaz vb. Gibi bir cihaz kütüphanesine sahiptir.
 • Duvarların rengini belirleme yeteneği
 • Projeleri kaydetme imkanı

İsveç Ev Tasarımı 3D

Bu uygulama ile çalışmak basittir ve onun yardımıyla eviniz için 3D ve 2D olarak gerçek iç tasarım yapabilirsiniz. Bu programla kolayca ve herhangi bir uzmanlık gerektirmeden çalışabilirsiniz. Eksiksiz bir mobilya ve ekipman kataloğuna ve kütüphanesine sahiptir.

Ev Tasarımı 3D

Ev Tasarımı, ev tasarımı için genel bir programdır ve özel uzmanlık gerektirmez, size 3 boyutlu bir ortam sağlar ve yardımı ile fikirlerinizi gerçekleştirmek için mutfak dolabını veya evinizin herhangi bir alanını kolayca tasarlayabilirsiniz. . Geniş bir mobilya ve dekoratif eşya kütüphanesine sahiptir ve herhangi bir eşyayı sürükleyip bırakarak sahnenize kolayca eklenebilir. Bu program, iç dekorasyona ek olarak, bahçe ve bahçe peyzajı tasarlamak için de kullanılabilir.

Bildiğiniz gibi ünlü ve tanınmış AutoCAD yazılımı, 2D ve 3D modeller ve teknik çizimler tasarlamak için en önemli ve pratik programlardan biridir.
Bildiğiniz gibi ünlü ve tanınmış AutoCAD yazılımı, 2D ve 3D modeller ve teknik çizimler tasarlamak için en önemli ve pratik programlardan biridir.

Ev Tasarımı 3D Özellikleri

 • Kolay kullanıcı arayüzü
 • Nispeten yüksek kaliteli 3D ortam
 • Eksiksiz bir araç ve gereç kitaplığına sahiptir
 • Projeleri kaydetme ve düzenleme yeteneği

Palet Ana Sayfası

Bu program mutfak, yatak odası, banyo vb. her türlü alanı 3 boyutlu ve kısa sürede tasarlamanızı ve döşemenizi sağlar.Palette Home’da sanal olarak mekanda tasarım yapabilirsiniz.Bir tur atın ve detaylarını görün. dizayn. Bu programın bir başka güzel özelliği de telefonda yapılan tasarımı kaydedip bilgisayara aktararak PC versiyonunda da kullanılabilmesidir.

İlgili Makaleler: Ev dekorasyon projeniz için 3d ev tasarımı

homify

Homify, ev dekorasyonu tasarlamak için başka bir harika uygulamadır.Bu uygulama daha çok fikirlere odaklanır ve kitaplığında farklı ev ve dekorasyonların yaklaşık 1,5 milyon fotoğrafı vardır. Programın içinde arama yaparak size birçok fikir gösterecek ve bu fikirleri hesabınıza kaydedebilirsiniz. Çeşitli inşaat alanlarında uzman talep etmek gibi İranlı kullanıcılar tarafından kullanılamayacak başka tesislere sahiptir.

3B karakter tasarlama ve yapma alanında profesyonel ve çok güçlü yazılım
3B karakter tasarlama ve yapma alanında profesyonel ve çok güçlü yazılım

Oda Planlayıcı: Ev İçi 3D

Herkesin ev dekorasyonunu mümkün olan en kısa sürede hem 2D hem de 3D olarak tasarlamak için kullanabileceği basit ve çekici bir programdır. Uygulamayı kullanmak için özel bir bilgi veya beceri gerekmez ve sadece zevkinize ihtiyaç duyar.

İlgili Makaleler: Grafik tasarım nedir? Grafik tasarımcı becerileri

3d mobilya çizim programı

Tasarımınızda kullanabileceğiniz nispeten geniş bir dekoratif eşya ve aksesuar kütüphanesine sahiptir.

 1. Shapr3D
 2. Qubism
 3. Sculptris
 4. 3DC.io
 5. uMake
 6. Morphi
 7. Onshape
 8. AutoCAD Mobile
 9. Tinkercad

3d mobilya çizim programı ücretsiz

Shapr3D

En güçlüsünden başlayalım; Parametrik modelleme santrali, Shapr3D. App Store’da 16,4 bin puan ve ortalama 4,7 yıldız alan bu uygulama, profesyonel modelleme yazılımı SolidWorks ile aynı modelleme motorunu kullanır.

Shapr3D, iPad Pro için bir 3B kodlama aracıdır. Bu program, kullanıcılarının tasarımlarını hızlı ve kolay bir şekilde çizmelerini sağlar.
Shapr3D, iPad Pro için bir 3B kodlama aracıdır. Bu program, kullanıcılarının tasarımlarını hızlı ve kolay bir şekilde çizmelerini sağlar.

Bu programın profesyonel mühendislere ve endüstriyel tasarımcılara yönelik olduğunu anlamak için kullanıcı arayüzünün ve özellik setinin ötesine bakmanıza gerek yok. Shapr3D, anında konseptler oluşturmanıza olanak tanır ve bunların tümü, daha ayrıntılı düzenleme için herhangi bir zamanda masaüstü yazılımına aktarılabilir.

Kısacası, yarı profesyonel kullanım için bile bir program arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok. Shapr3D, parametrik modelleme için en kullanışlı ve güvenilir mobil uygulamalardan biridir.

 • Platform: iOS
 • Fiyat: Sınırlı ücretsiz sürüm – meraklıları için yılda 150 ABD doları

Qubism

Qubizm, programın geometrik yapı taşları olarak adlandırdığı “qube” şeklini değiştirebileceğiniz basit bir dokunsal modelleme ortamı sağlamayı amaçlayan bir 3B modelleme programıdır. Araç seti dar bir şekilde birkaç tür deformasyona odaklanmış olsa da, programın nasıl çalıştığını anladığınızda Qubizm basit ve hızlı geometriler oluşturmaktan çok daha fazlasını yapabilir. android mutfak çizim programı

Qubism, cihazınızın dokunmatik ekranını kullanarak basit 3B modeller tasarlamanıza ve oluşturmanıza olanak tanır.
Qubism, cihazınızın dokunmatik ekranını kullanarak basit 3B modeller tasarlamanıza ve oluşturmanıza olanak tanır.

Arayüz, listedeki diğer uygulamalardan bazılarına göre daha az sezgisel ve gösterişlidir, ancak ücretsiz fiyat etiketi, denemek isteyenler için düşük bir giriş engeli sağlar. Modelinizi PC’nize aktarmaya karar verirseniz, DAE veya JSON çıktı dosyasına sahip olabileceğinizi unutmayın.

 • Platform: android
 • Fiyat: Ücretsiz

İlgili Makaleler: render programı +25 mimari render yazılımı

Sculptris

Uygulamaları şekillendirmeden dokunmatik merkezli bir işletim sistemi ne kadar eğlenceli olurdu? Sculptris’nın devreye girdiği yer burasıdır. Bu, tüm sanal kil kalıplama isteklerinizi tatmin etmeyi uman bir uygulamadır. Masaüstü yazılımı genellikle ZBrush’ın hafif versiyonu olarak bilinen ZBrushCoreMini’ye benzer, oldukça sezgisel bir şekillendirme aracıdır.

Nomad Sculpt, GINIER Stéphane tarafından geliştirilen ve Google Play, iOS'ta yayınlanan bir tasarım ve heykel uygulamasıdır
Nomad Sculpt, GINIER Stéphane tarafından geliştirilen ve Google Play, iOS’ta yayınlanan bir tasarım ve heykel uygulamasıdır

Sculptris’da bulunan basit araç seti, onu daha sonra daha ayrıntılı düzenlemeler için masaüstü modelleme yazılımına aktarılan temel kafesler oluşturmaya uygun hale getirir. Kullanıcı arayüzü temiz ve işlem sorunsuz. Bu, mobil cihazlar için açıkça optimize edilmiş bir modelleme deneyimidir, bu nedenle işlevsellik iş akışınıza uygunsa hayal kırıklığına uğramazsınız.

 • Platformlar: Android, iOS
 • Fiyat: ~10$

3DC.io

3DC.io, herkesin kendi 3D tasarımlarını yaratması için basit bir araç olmayı amaçlayan bir 3D tasarım programıdır. Öğretmenlerin ve eğitmenlerin insanlara 3B modellemenin temel kavramlarını öğretmesini sağlamayı amaçlayan bu uygulama, daha büyük bir model oluşturmak için farklı şekilleri yerleştirmenize, yeniden boyutlandırmanıza ve renklendirmenize olanak tanır.

3DC.io, 3D modeller tasarlama ve yapma alanında bir android, ios yazılımıdır.
3DC.io, 3D modeller tasarlama ve yapma alanında bir android, ios yazılımıdır.

Uygulama, Qubizm’e çok benzer bir görünüme ve hisse sahiptir, ancak kullanıcıların modellerini başkalarıyla paylaşabilecekleri web’de barındırılan bir galeri ekleyen biraz daha modern bir arayüze sahiptir. Bu programın ortalama puanı Android için 3,8 yıldız ve iOS sürümü için 3,6 yıldızdır.

 • Platform: Android, iOS
 •  Fiyat: Android için 6 ABD Doları – iOS için 4 ABD Doları

İlgili Makaleler: grafik çizme programı: 22 dijital çizim ve boyama uygulaması indirin

uMake

Her zaman 3B tasarım uygulamaları listesinde yer alan tek uygulama uMake’dir. Belki de modellemeye (dokunmatik giriş) benzersiz bir yaklaşımı olduğu içindir.

3B şekilleri şekillendirmek için esas olarak 2B eskizleri kullansanız da, deneyim bir şekilde düzlemler ve çizimlerle yapılan geleneksel parametrik modellemeden ziyade, eklenen boyutlarla 2B tasarıma benziyor. Kelimelerle açıklamak zor. Sadece kendin denemelisin.

uMake adlı yeni bir program, tasarımcıların 3B görüntüleri işlemek için bir eksende 2B çizim yapmasına olanak tanır ve yazılım, iPad düşünülerek yapılmıştır.
uMake adlı yeni bir program, tasarımcıların 3B görüntüleri işlemek için bir eksende 2B çizim yapmasına olanak tanır ve yazılım, iPad düşünülerek yapılmıştır.

uMake ile güzel bir bonus, 3D tasarımlarınızı gerçekte görebilmenizdir. Uygun olup olmadığını görmek için süper araba konseptinizi tam anlamıyla garajınızın canlı bir video görüntüsüne gönderebilirsiniz.

Ancak bir uyarı; Belki de arayüzün tasarlanma şeklinden dolayı uMake, başlı başına bir heykel aracı olmasa da, doğal olarak organik şekillerin yaratılmasına davet ediyor. 3D baskı ile fiziksel yapıdan ziyade kavramsal çalışma ve görselleştirme için daha uygundur.

uMake ile tasarladığınız 3B dosyaları Fusion 360 ve Meshmixer gibi daha gelişmiş yazılımlara aktarabilirsiniz. İçe aktarma seçenekleri, daha tasarım odaklı (üretim odaklı değil) bir hedefe işaret ediyor.

Örneğin Photoshop, Procreate, Sketchbook ve diğer popüler 2B tasarım programları desteklenen içe aktarma kaynakları arasındadır. Bu, geliştiricilerin uMake uygulamasını öncelikle 2B tasarımlar ve görselleştirmelerle çalışan sanatçılar için yapma niyetini gösterebilir.

 • Platform: iOS
 • Fiyat: 14 günlük ücretsiz deneme – ardından yılda ~96 ABD doları

Morphi

Sadeliğe vurgu yapan Morphi, çok çeşitli kullanım durumlarını ve izleyicileri tatmin etmeyi amaçlayan bir iPad uygulamasıdır. Morphi, 2B tasarımın sezgiselliğini 3B bir ortamda kullanmaya çalışan Sculptris ve uMake karışımıdır.

Morphi 3D tasarımların üretilmesine ve hazırlanmasına
Morphi 3D tasarımların üretilmesine ve hazırlanmasına

Hareket halindeyken Morphi’de tasarım yapmayı kolaylaştıran bazı harika bonus özellikler var. Örneğin, yüksek kontrastlı görüntüler oluşturabilir (iPad’inizde yakalayabilirsiniz) ve bunları otomatik olarak 3B nesnelere dönüştürebilirsiniz.

 • Platform: iOS
 • Fiyat: ~$5

İlgili Makaleler: Render nedir? mimaride render | Lumion veya Vray

Onshape

Profesyonel kullanıcılar kesinlikle Onshape 3D CAD tasarım platformuyla ilgilenmelidir. Onshape’in mobil uygulamalarının, hareket halindeyken daha büyük projelerinizde küçük değişiklikler yapmaya odaklanarak ana bilgisayar platformuna eşlik etmesi amaçlanmıştır. Bu uygulamanın hem Android hem de iOS sürümleri, modelinizin tüm farklı parçalarıyla tam olarak etkileşim kurmanıza ve bunları düzenlemenize olanak tanıyan hassas çoklu dokunmatik hareket kontrollerine sahiptir.

Onshape, profesyonel kullanıcılar ve genişletilmiş ekipler için tasarlanmış eksiksiz bir mekanik CAD platformudur.
Onshape, profesyonel kullanıcılar ve genişletilmiş ekipler için tasarlanmış eksiksiz bir mekanik CAD platformudur.

Ortalama olarak, Onshape uygulamaları hem Play Store’da hem de Apple Store’da 100.000’den fazla yükleme ile 4 yıldız derecesine sahiptir. Bu uygulamayı kullanmayı düşünüyorsanız, yalnızca ticari olmayan projeler için ücretsiz olduğunu unutmayın, aksi takdirde Onshape platformuna yılda yaklaşık 1.500 ABD doları karşılığında abone olmanız gerekir.

 • Platform: Android, iOS
 • Fiyat: Ticari olmayan kullanım için ücretsiz

AutoCAD Mobile

Bu popüler DWG görüntüleyici ve düzenleyici, mimari veya BIM ile ilgili görevler için sağlam bir seçimdir. Bir 3D yazıcı için bir şeyler yapmakla ilgileniyorsanız, bunu kullanmayacağınızı unutmayın.

Ücretsiz plan kapsamında, AutoCAD’in mobil sürümü DWG dosyalarını görüntülemek ve paylaşmak için kullanılabilirken, Premium ve Ultimate adlı iki abonelik planı sırasıyla ek düzenleme ve depolama alanı sunar. Bununla birlikte, zaten bir AutoCAD veya AutoCAD LT aboneliğiniz varsa, tüm Premium özellikler zaten kullanımınıza sunulmuştur.

AutoCAD Mobile bir İngiliz anahtarı gibi olabilir; Fransız anahtarı ile herhangi bir vidayı açabilirsiniz, ancak bu anahtar tüm vidaları iyi açamaz.
AutoCAD Mobile bir İngiliz anahtarı gibi olabilir; Fransız anahtarı ile herhangi bir vidayı açabilirsiniz, ancak bu anahtar tüm vidaları iyi açamaz.

Tüm bunlara rağmen, 3B tasarım alanındaki kötü şöhretinden dolayı AutoCAD’den bahsetmek zorunda kalıyoruz. Burada listelenen diğer programlardan tamamen farklı bir kategoridedir, ancak en azından şimdi onu yazdırma ihtiyaçlarınız için bir 3D modelleme seçeneği ile karıştırmayacaksınız.

 • Platformlar: iOS ve Android
 • Fiyat: Ücretsiz (izleme için) – Premium için ayda ~5$ (düzenleme) – Ultimate için ayda ~50$ (ek depolama alanı)

İlgili Makaleler: En iyi 20 ücretsiz 3D baskı yazılımı

Tinkercad

Autodesk Tinkercad’in sadeliği ve kullanımı kolay arayüzü gibi tanıdık tasarım öğelerinin çoğu, ücretsiz Tinkercad iOS uygulamasına taşındı. Tarayıcı tabanlı platformla aynı işlevselliği, ancak tam Apple Pencil ve artırılmış gerçeklik (AR) desteğinin eklenmesiyle görmeyi bekleyin. 3B nesnenizi üst üste bindirmek için AR’yi kullanmak sınırlı kullanım durumlarında yararlı olsa da, tabletlerde çizimi bu kadar harika yapan şey parmağınızı veya ekran kalemini kullanarak çizim yapabilmektir.

Autodesk yazılım şirketinin bir ürünü olan Tinkercad, profesyonel olmayan projeler için ücretsiz 3D tasarım yazılımlarından biridir.
Autodesk yazılım şirketinin bir ürünü olan Tinkercad, profesyonel olmayan projeler için ücretsiz 3D tasarım yazılımlarından biridir.

Bu uygulama, ortalama puanı 4,6 yıldız olan 1.800’den fazla yoruma sahiptir. Tinkercad platformundaki tüm modellerinizle tamamen entegre olur ve senkronize olur.

 • Platform: iOS
 • Fiyat: Ücretsiz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir