önerilen içerik
yazılım

Adım adım 3D çizim | 3D çizim eğitimi

Adım adım 3D çizim

Üç boyutlu resimler, günümüzde pek çok hayran kazanan ilginç ve gösterişli resimler arasında yer almaktadır, özellikle gençlerin ve gençlerin bu resim türünü öğrenmekle ilgilenmektedir. Bu resim modeli genellikle Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde duvarlara, binalara veya sokaklara çizilmektedir. Bu resimleri çizmek, güzel bir eser yaratmak için yaratıcılık ve yüksek beceri gerektirir. Bu nedenle, evde sanatın bu bölümünü, bu resim modelini nasıl çizeceğinizi kolayca öğrenebileceğiniz 3B resim eğitimine adadık.

Çoğumuz 3D resmin çeşitli ve güzel modellerine aşinayız ve her birinin kendi güzelliği ve çekiciliği olan ahşap, kağıt ve karton, duvar ve diğer yüzeylerde tablolar olarak çeşitli tasarımlarını gördük.

Kurşun kalem ve işaretleyici ile basit 3B çizimi öğretmek

Bu bölümde ilgi duyanlara ve yeni başlayanlara kolay bir teknikle 3 boyutlu çizim yapmayı öğretmeyi amaçlıyoruz.Bu çizimi çizmek için herhangi bir özel beceriye ihtiyacınız yok ve aşağıdaki teknikleri kullanarak kolayca 3D el çizimi yapabilirsiniz. Sonraki çizin.

Adım adım 3D çizim
Adım adım 3D çizim

Öncelikle elinizi bir kağıt veya karton parçasının üzerine koymalı ve elinizin çevresine kurşun kalemle bir çizgi çekmelisiniz.

Bir işaretleyici kullanarak elinizin tasarımını çizdikten sonra şekil gibi eğri bir çizgi çizin.

Ardından, çizilen çizgiye paralel olarak, elinize başka çizgiler çizin.

Son olarak, 3D resmin eli ve güzelliğini daha net hale getirmek için sihirli bir işaretleyici ile boyayabilirsiniz.

3D çizimler çizmeyi öğrenmek

3D boyamanın daha çok bir teknik gibi olduğunu bilmelisiniz. Çok pratik gerektiren bir yöntem. Tasarım yapabilmelisiniz. Bu, tasarımınızı ve fikrinizi normal bir şekilde kağıda koyabileceğiniz anlamına gelir.

Öncelikle küpün alt çizgilerini çizin, çok ince çizgiler kullanmaya çalışın ve cetvel kullanmayın.

Şimdi, çok ince çizgiler kullanarak, bize görünmeyen küpün iki çizgisini daha çizin. Bu çizgileri şeklin oranlarında ve açılarında hata yapmamak için çiziyoruz.

Şimdi, dört düz dikey çizgi kullanarak küpün dikey kenarlarını çizin.

3D çizimler çizmeyi öğrenmek
3D çizimler çizmeyi öğrenmek

Şimdi, dört düz çizgi kullanarak küpün üst kenarlarını çizin. Üst kısmın alt kısımdan daha pürüzsüz olması gerektiğini unutmayın.

Şimdi küp tasarımına daha eksiksiz bir şekil verme zamanı. Bunu yapmak için fazla satırları silin ve ana satırları doldurun.

Üç boyutlu resim çizebilme becerisinin kazandırılmasında en önemli konu dikkatli ve sabırla yapılması gereken uygulamadır ve ilgi duyanlar bu güzel ve yaratıcı sanatı öğrenebilirler. 3B çizim eğitiminin devamında, diğer 3B çizim örneklerini görebilirsiniz.

Bu yazıda bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür eder, umarız 3D çizim eğitimi sizler için tatmin edici olmuştur sevgililer. Artık bu alanda daha fazla öğretici görmek ve diğer yeni ve güncellenmiş içerikleri görmek için dergimizin çizim bölümüne başvurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir