önerilen içerik
Bina

+38 Mutfak dekorasyonu + yeni mutfak dekorasyonu modelleri

Günümüzde yeni yapılanmalarla ve mutfağın diğer odalara bağlanmasıyla birlikte mutfak dekorasyonu evin güzelleşmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Bu yüzden mutfak dekorasyon düzenlemesi oldukça önemlidir. Buzdolapları, gazlı ocaklar, tencereler, çeşitli tabaklar vb. aletler doğru yere yerleştirilmelidir.

Küçük evler için, mutfak alanlarının doğru tasarımı ve optimum kullanımı, mutfağın kalabalık ve dağınık görünmemesini sağlayacaktır. Bu tip evlerde ortamı daha büyük göstermek için genellikle mutfağın önünü açık bırakırlar.Bu yazımızda mutfak dekorasyon çeşitleri, en iyi mutfak dolabı dekorasyonları 50 fotoğraf ve ayrıca dekorasyonda mutfak dolabı modelleri çeşitleri hakkında konuşuyoruz.

Mutfak dekorasyonu 2023

Mutfak dekorasyonu, herhangi bir evin iç dekorasyonunun büyük bir bölümünü oluşturur, çünkü tüm aile üyeleri mutfağa çeşitli nedenlerle günde birkaç kez gelir, bu nedenle düzen çok önemlidir.

Öte yandan günümüz mutfaklarının ortamı oturma odasından net bir şekilde görülebildiği için mutfak dekorasyonumuz için güzel dolaplar seçmek özellikle önemlidir.

Bu yazımda sizlere mutfak dekorasyonunun tüm resimlerini paylaşacağım ve mutfak dekorasyon modelinizi daha iyi görebilmeniz için modern dolap modelleri çeşitlerini ve özelliklerini tanıtacağım.

İlgili Makaleler: +50 teras dekorasyon | apartman teras dekorasyonuDolaplar işlevsel bir şekilde tasarlanmışsa tüm eşyaları içine yerleştirebilir ve kendinize ait bir mutfak sergileyebilirsiniz. Bu nedenle piyasanın ve genel halkın ihtiyaçlarına göre mutfak dolabı yeni bir alana atılan bir adım olup güncellenen tasarımı ile kamuoyunun ilgisini çekmiştir.

Bu yazımızda sizlere çeşitli tarz ve tarzlarda 50 yeni mutfak dekorasyon örneği sunuyoruz. tasarımlar (klasik ve modern dolaplar ve cila dolabını sizler için topladık.

Mutfak dekorasyonunun yenilenmesi

Mutfak evin kalbidir ve eve sıcak bir his verir. Aynı zamanda aile etkileşimleri için bir alan olarak kabul edilir, bu nedenle modern ve şık bir ortama sahip olmak çok önemlidir.

Tadilat, geleneksel bir mutfağın dekorasyonunu değiştirmenin çok uygun ve ekonomik bir yoludur. Ekonomik olmasının yanı sıra yenileme, alan ve verimliliğin artmasına da yardımcı olabilir.

Mutfak tadilatında yer döşemesinin değiştirilmesi ya da duvarların aydınlatmasının ve renginin arttırılması gibi değişiklikler çok önemlidir ancak en çok etki eden şey kesinlikle dolapların değiştirilmesi ya da tamir edilmesi olacaktır.

Dolapları değiştirmek istemezseniz kapak ve üst tablayı değiştirebilirsiniz. Bu değişiklikler mutfağın tarzını modernize etmede etkili olabilir.

İlgili Makaleler: +78 balkon dekorasyonu | balkon duvar dekorasyonuModern mutfak dekorasyonu

Modern mutfak dekorasyonunda yüksek camlı modeller, ultra vurgulu ve Avusturyalı dolaplar, Nieman dolaplar, MDF dolaplar yer alır, bu ürünlerin her birinin farklı özellikleri ve fiyatları vardır.Günümüzde modern mutfakların dekorasyonu bazı değişikliklere uğramıştır, örneğin günümüzde dolaplar çok çeşitli hale gelmiştir ve birçok durumda iki renkli dolaplar tasarlanıp inşa edilmekte veya bu tarzda veya geçmişten farklı olarak gizli kulplar daha sık kullanılmaktadır. Modern tarzda, esere daha modern bir etki vermek için taç ve lamba altı kullanılmaz.

Mutfağın giriş alanında bir mutfak adası veya tezgahın bulunması salonunuzun ve mutfak dekorasyonunuzun daha güzel olması için oldukça yardımcı olabilir ve aynı zamanda evinize modern bir görünüm kazandırarak size ferah bir görünüm sağlar.

Verimlilik ve alan Bugünün oturma odasına bakan küçük evlerinde, misafirler varken mutfağa minimum bir bakış sağlamak için yardımcı olur.

Ayrıca modern mutfak dekorasyonunda doğru aydınlatmanın önemini de hafife almayın çünkü önceki tüm çabalar boşa gidecektir. Mutfağın en önemli unsuru olan dolabı alırken gösterdiğiniz özen ve dikkatin, dolap ile mutfak zemini arasındaki karoyu alırken de dikkat edin.

Buzdolabının, çamaşır ve bulaşık makinesinin, gaz ve fırının, mutfaktaki tüm aletlerin renginin nihai güzelliğe büyük etkisi olduğunu belirtmek gerekir, ancak tüm ortam bir anda görülebilir ve siz ne kadar çok beğenirseniz. renk uyumuna dikkat edin, sonuç o kadar iyi olacaktır.

Klasik tarzda mutfak dekorasyonu

Klasik mutfak dekorasyonunda ahşap tasarım (ahşap kaplama), tamamı ahşap (ahşap) ve membran dolaplı (vakumlu) modeller yer almaktadır. Bu tarz, özellikle Avrupa’daki eski ahşap dolaplardan ilham almış ve zaman içinde değişikliklere uğrayarak bugünkü halini almıştır.Dolapların kapaklarındaki işlemelerden ve aletlerden herkesin bildiği bu üslupta işlemeli sütunların varlığı bu üslubun artan popülaritesini kanıtlar niteliktedir. Klasik mutfak dekorasyonunun tacı, lambanın altında çiçekler ve işlemeli sütunların varlığı meşgul, meşgul ama gösterişli ve etkileyici bir yüz göstermiştir.

İlgili Makaleler: +56 oturma odası dekorasyonu | Birbirinden güzel salon dekorasyon tasarımları

Bu tarzın her üç modeli de görünüm açısından pek çok benzerliğe sahiptir, ancak üretim süreci, malzemeler ve kullanım ömrü açısından birçok farklılıkları vardır, örneğin, ahşap tasarımın dekorasyonu ve tüm ahşaplar boyanır, ancak dekorasyonu vakum kaplı membranlar üzerlerine veya dekorasyonun çekirdeğine preslenir Membran ve ahşap tasarımı MDF’dir ancak tüm ahşapların dekorasyonunda MDF’den eser yoktur ve ağaçların doğal ahşabı kullanılır ki bu da elbette fiyatı yüksektir.

ve doğal olarak tüm ürünler arasında en kaliteli ve en uzun ömürlü olanıdır. Ama ahşap tasarımın dekorasyonu ahşap dolaba en çok benzeyen model yani mdf üzerine bir kat doğal ahşap kaplama bastırılır ve gravür sonrası boyanır.Şık bir klasik mutfağımız olur.

Neoklasik mutfak dekorasyonu

Neoklasik mutfak dekorasyonu, aslında iki klasik ve modern tarzın yeni ve daha çekici bir kabukla birleşiminden oluşan mutfak dekorasyonunun en son tarzıdır.

Neoklasik mutfak dekorasyonu, araç ve gereçlerin daha fazla derinliği nedeniyle genellikle klasik ve modern tarzdan daha kalındır. Kapılarda cnc makine ile oluşturulan oymalar. Neoklasik tarzda kapak kabini, cila kabini ve Enzo kabinet olmak üzere üç model bulunmakta olup, bahsedilen modellerin tamamında MDF kullanılmaktadır.

Bu tarzda kullanılan boya türü kaplama ve cila boyasıdır. Neoklasik mutfağın tacı, abajur altı, oymalı ve desenli sütunları da dahil olmak üzere dekorasyonu kendisine aittir ve bu anlamda klasik tarzdan tamamen farklı olup, görünüş olarak da pek benzememektedir. Dayanıklılığı ve direnci oldukça yüksek olan bu tarzın dolap ve mutfak dekorasyonu dışında iç dekorasyonda veya şık bir mağazada da kullanılabilir.

Merdiven dolabı ile mutfak dekorasyonu

Günümüzde oldukça ilgi gören dolap çeşitlerinden biri de merdiven dolabıdır. Merdiven dolabı iki katlı olarak ve genellikle iki farklı renkte ve hatta farklı malzemelerle uygulanabilmektedir.

İlgili Makaleler: +68 bebek odası dekorasyon | Bir çocuk odasını dekore etmenin püf noktaları

Modern tarzdaki dolaplarda bu tarz dolaplar mutfak dekorasyonuna özel bir etki verecektir. Uzay merdivenli dolap benzersiz bir tasarıma sahiptir ve modern tarzda bir dolapla ilgileniyorsanız, bu dolaba göz atın.

Beyaz mutfak dekorasyonu

Beyaz mutfak dekorasyonu son yıllarda en çok tercih edilen ve en çok satılan ürün olmuştur bu nedenle dekorasyon tarzı ne olursa olsun beyaz renk müşterilerin en çok tercih ettiği renktir.

Bunun nedeni ise iki renkli mutfakta beyaz rengin çok kullanılması olmakla birlikte loş mutfak ortamında ışığı yansıtmaya da yardımcı olur. Elbette beyaz renk tarzı nedeniyle oldukça popülerdir. Ayrıca bu renk mağaza dekorasyonunda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Siz de beyaz mutfak dekorasyonu ile ilgileniyorsanız, mutfak ortamınızın güzelliğini artırmak için dolap yüzeyinin rengi, dolaplar arasındaki karo ve mutfak zemini zıt renklerde olmalıdır.

Beyaz rengi ile mutfak dekorasyonu yapmak diğer renkler ile kombine edilebilir bu nedenle mutfak tasarımında beyaz rengi kullanmak daha doğru olacaktır bu sayede beğendiğiniz diğer renkleri mutfak alanınızda kullanabilirsiniz. Beyaz, kahverengi ve beyaz kombinasyonu en popüler renk kombinasyonlarından biridir.

İki renkli mutfak dekorasyonu

Son yıllarda her geçen gün artan konulardan biri de iki renkli dolap kullanımıdır. Bu da mutfak dolabının da içinde bulunduğu mutfağın dekorasyonunda iki renk kullanıldığı anlamına gelir.Dekorasyonun tarzı ne olursa olsun, çünkü tüm stiller iki renkte uygulanabilir.Bir stilden iki renk seçin.

İlgili Makaleler: +41 Cam balkon dekorasyon fikirleri ve balkon cam çeşitlerinin tanıtılması

Mutfak ortamınıza daha fazla etki ve görünüm vermek için zıt renkler kullanmaya özen gösterin. En popüler iki renkli mutfak dekorasyonlarından bazılarını tanıtmak istersek, neoklasik tarzdaki beyaz ve kahverengi veya beyaz ve gri veya beyaz ve mavi kombinasyonundan bahsedebiliriz.

Büyük mutfak dekorasyonu

Mutfağınız büyükse ve geniş bir mutfak için uygun bir dekorasyon arıyorsanız, kahverengi gibi koyu renkleri kullanmanızı öneririz ancak büyük bir mutfakta koyu renkler daha çekicidir, ayrıca dolaplar arası fayanslar ve mutfak zemini hafif ve anti-renkli Dolaplar en iyi seçenektir. Büyük bir mutfak dekorasyonunda en fazla güzellik için renk kontrastı kullanmalısınız ki dekorunuz daha göz alıcı olsun.

Ayrıca iki renkli tasarımların kullanılması mutfak dekorasyonunuzun cazibesini ve güzelliğini arttırabilir. Klasik ve neoklasik dolaplar, geniş bir mutfağı dekore etmek için en iyi seçeneklerdir. Genellikle küçük mutfakların mahrum kaldığı verimliliğin yanı sıra tezgah, ada, cam vitrin ve dekorasyon kullanımı da büyük mutfakların avantajlarından biridir.

Küçük mutfak dekorasyonu

Doğru düzenleme, ekipman ve renkleri kullanarak küçük bir mutfağın dekorasyonunu açık bir ortama dönüştürmeye yardımcı olan küçük mutfak dekorasyonu için pek çok fikir var.

Küçük mutfak dekorasyonunda alan, her cihaz yerli yerinde olacak şekilde düzenlenmeli ve mümkün olduğunca tezgah ve dolapların üzerine fazladan cihaz konulmamalıdır.

Küçük mutfak alanınızın daha büyük görünmesini istiyorsanız mutfağın daha fazla görünebilmesi için cam dolap kapaklarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

İlgili Makaleler: +34 En şık ve en yeni fikirlerle resepsiyon duvar süsleme

Ayrıca dolapların ve duvarların rengi birbirine benziyorsa, duvar ve dolap arasındaki sınır ortadan kalkar ve mutfak alanı daha büyük görünür. Mutfak alanının daha düzenli ve düzenli görünmesi için dolap yüzeylerine fazla eşya koymaktan kaçınmalısınız.

Bildiğiniz gibi küçük bir mutfağı dekore etmek büyük bir mutfağa göre çok daha zordur ancak alan sınırlamaları ortamın doğru tasarlanmasında pek çok engel oluşturabilir ve en küçük alanlardan en iyi şekilde yararlanmak tasarımcının becerisidir.

Küçük mutfaklarda krem, beyaz gibi açık renklerin kullanılması küçük mutfağınızı daha büyük gösterdiği için daha iyi bir seçimdir ve ışık yansıması açısından daha uygun bir seçim olarak kabul edilir. Modern dolap stili, küçük mutfak dekorasyonu için en iyi seçimdir.

iran mutfak dekorasyonu

İran mutfak dekorasyonunda ana noktalardan biri de ev eşyalarının nasıl düzenleneceğidir. Dolapların yerleşim şekli ve özellikle gazlı ocak, buzdolabı ve lavabonun yerleşimi ve bu üç öğe arasındaki mesafe çok önemlidir.

Bu noktalar arasındaki mesafe ve birbirine erişim, yalnızca İran’da değil tüm dünyada yaygın ve geleneksel mutfak düzeni modellerinden biri olan bir üçgen oluşturur.

Mutfak dolabı tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da İran mutfak dekorasyonuna en uygun tarzı seçmektir.

Modern mutfak dekorasyonu ya da geleneksel İran mutfak dekorasyonu, müşterinin zevkine ve mutfağın ölçülerine göre kullanılması gereken dolap rengi, modeli ve tipinde farklılıklar göstermektedir.

Bir İran malının adı geçtiğinde insanların çoğu onu almak istemezler.Bu kişilerin argümanı İran ürününün kalitesiz olduğudur.O ürünün ne olduğu onlar için önemli değil ve bakarlar.

İlgili Makaleler: +24 modern ve düşük maliyetli fikirle ev giriş dekorasyonu

kalite ne olursa olsun İran mallarını desteklemekten hoşlanıyorlar ve bu yüzden İran mallarını alıyorlar.Bizce bu iki düşünce de yanlış ve o ürünün ne ve hangi firmaya ait olduğunu görmemiz gerekiyor. üretildi.

Örneğin mutfak dekorasyonunda başta komşu ülkeler ve Basra Körfezi olmak üzere birçok ülke İranlı üreticilerden alım yapıyor. Elbette her ortamın kendine uygun dekorasyona ihtiyacı vardır.

İran mutfak dekorasyonu, birkaç İran markası tarafından üretilen geniş bir renk ve tasarım yelpazesini içerir. İran dolapları tüm klasik, modern ve neoklasik modelleri içerir.

Sade İran mutfak dekorasyonu

Bazı insanların mutfakta çok zaman geçirdiklerini düşünürsek, o zaman elbette mutfağın tasarımının belli bir güzelliği ve düzeni vardır ki bu, güzel olandan eşyaların nasıl yerleştirileceği ve renklerin nasıl eşleştirileceğine ek olarak dikkate alınması gereken bir şeydir. dolaplar ve Modern İran’ı da kullanın.

Sade İran mutfağının dekorasyonunda aydınlatma, mutfakta kullanılan şık ve güzel dolaplardan, ahşap tasarım dolaplara ve oldukça revaçta olan MDF dolaplardan buraları aydınlatmakla kalmayıp mutfağa ayrı bir güzellik katmaktadır. basit İran mutfak tasarımı.

Siyah beyaz dekorasyon, modern ve yeni olan, bir daha asla tekrarlanmayacak ve sizi yormayacak mutfak tasarımının güzel örneklerinden biridir.

Ayrıca griyi çikolata ve kahve renkleri ile kombinleyerek şık ve güzel bir dekorasyon elde edeceksiniz.

türk mutfağı dekorasyonu

Türk mutfak dekorasyonunda çeşitli Türk markalarının yüksek camlı dolapları yer almaktadır, tabi ki Türklerin malzeme açısından, renk ve model çeşitliliği açısından savunulabilir bir sicili vardır ve armatürler açısından Türk mutfak dekorasyonu fiyatı diğerlerine göre daha yüksektir.

İlgili Makaleler: +35 Küçük tuvalet dekorasyon tasarımı

İran muadili.Ayrıca Türk markalarında renk ve model çeşitliliği çok daha fazla ama bahsedilen modellerin tamamı ağırlıklı olarak modern tarzda ve yurt içinde montajı yapılıyor ama ana malzemesi türk.

Türkler bugün dünyada yeni model ve renklerin tasarımında ve tanıtımında mutfak dekorasyonu konusunda söylenecek çok şey var ve İran dış pazarında Avrupalı ​​markalarla rekabet halindeler, bu konuya pek şahit olmuyoruz.

Geleneksel mutfak dekorasyonu

Geleneksel mutfak dekorasyonu en yeni olanaklara sahip olabilir, ancak bunların görünümü ve iç mimarisi, her insanı geçmiş zamanların hissine götüren geleneksel bir şekilde tasarlanmıştır.

Geleneksel mutfak dekorasyonu, çeşitli İran, Roma ve Avrupa dolap stillerinde tasarlanmıştır ve bu stillerden her birinin seçimi kişisel zevkinize ve sahip olduğunuz donanıma bağlıdır.

Geleneksel bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız mutfağınızın daha geleneksel bir düzene sahip olması için geleneksel dolaplar kullanmak daha doğru olacaktır. Eski bakır veya altın tabakları kullanmak, geleneksel mutfağın dekorasyonunu tamamlamaya yardımcı olabilir.

Rustik tarzda mutfak dekorasyonu

Rustik kelimesi güncellenmiş bir köy anlamına gelir. Rustik tarzdaki üç ana unsur hafiflik, geleneksel geometri ve doğal malzemelerdir.

Bu tarz rustik mutfak dekorasyonunda sıcaklık ve mahremiyette doğal ışıkların kullanımı oldukça etkili olabilir.

Ayrıca rustik mutfak dekorasyonunda koyu renklere sahip doğal ahşap kullanımı oldukça yaygındır. Çünkü mutfak alanını daha rahat hale getirir.

İlgili Makaleler: +42 Bahçe dekorasyonu için düşük maliyetli fikirler

Öte yandan rustik mutfak dekorasyonunda ahşap ve taş gibi doğal malzemelerin birlikteliğini kullanabilirsiniz.

Rustik tarzda mutfak dekorasyonu tasarımında önemli hedeflerden biri de mutfaklarda lükse önem vermemek ve bir samimiyet duygusu yaratmaktır.

Bu tarz aslında sade, ahşap ve el yapımı kırsal unsurların kullanıldığı bir tarzdır.

Pencere mutfak dekorasyonu (penceresiz)

Mutfakta pencerenin avantajları ve dezavantajları vardır, ne yazık ki birçok inşaatçı pencerenin konumuna çok fazla dikkat etmez veya mutfakta hiç kullanmaz.

Doğal olarak bir pencerenin varlığı ortam ışığını iyileştirir ve dekorasyonunuzu daha güzel hale getirir ancak mutfakta pencereniz yoksa mutlaka aydınlatma kullanın çünkü mutfakta en iyi dekora sahipseniz, varsa uygun ışık yoksa iyi bir sonuç alamazsınız.

Günümüzde mutfak ortamını daha güzel hale getirmek için özellikle neoklasik ve klasik tarzdaki pencere kısmı pencere üzeri perde çerçevesi kullanılmaktadır bu sayede pencere geçmişten farklı olarak mutfak dekorasyonunu kesintiye uğratmaz ve mekana şıklık katar. çevrenin güzelliği.

Mutfağın en büyük avantajlarından biri penceresinin olmasıdır. Pencereli mutfağın dekorasyonu gün boyunca iyi doğal ışık alır ve iyi bir aydınlatma ile gece boyunca da yeterli ışık sağlayabilirsiniz.

Mutfağınızda yeterli aydınlatma varsa o zaman dolap için koyu bir renk tercih etmek mümkündür, beyaz gibi parlak renklere sahip bir dolap seçmek zorunlu değildir. Siyah renk, beton dolaplar gibi koyu yüzeyler ve gri ve gri gibi nötr renkler, pencereli bir mutfağı dekore etmek için idealdir.

Açmadan mutfak dekorasyonu

Günümüzde mutfakların çoğu küçük boyutlara sahiptir ve genellikle açıklıkları yoktur.

Bu nedenle mutfak, evin kabul alanının bir parçasıdır. Bu nedenle ev dekorasyonunun bu kısmına daha fazla önem vermelisiniz. Kapısı açık olmayan küçük bir mutfağı dekore etmenin ipuçlarına uyulursa çok hoş olacak çekici bir ortam yaratılacaktır.

Açıklık olmayan mutfak dekorasyonunda doğru aydınlatma tasarımı çok önemlidir ve irili ufaklı sarkıt armatürler takarak mutfak dekorasyonunuzda farklı aydınlatmalar yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler: +51 Minimal dekorasyonun tarzı nedir ve evimizde nasıl uygulanır?

Güzel vazolar ve rengarenk çiçeklerin kullanılması da açık mutfağın iç dekorasyonunun güzelliğine olumlu etki edebilir.

Ayrıca dolabın rengi, fayansların tasarımı, kulplar ve buzdolabı, gaz, lavabo gibi ev aletleri de önemlidir. Bu yüzden mutfak dekorasyonunun önündeki mekan ile bağlantısını ve koordinasyonunu sağlamaya çalışmalısınız.

Dar ve uzun mutfak dekorasyonu – uzun mutfak dekorasyonu

Dar ve uzun mutfak dekorasyonu, mutfak alanının kalabalık ve sıkıcı olmaması için özenle yapılmalıdır.

Uzun mutfak dekorasyonunda, alanı daha büyük göstermek için açık ve nötr renklerin kullanılması önerilir. Ayrıca tek taraflı dolaplar da bu model mutfaklar için uygun ve ideal bir seçim olarak görülmektedir.

Ayrıca uygun bir alan varsa yemek masası olarak da kullanılabilen bir tezgah veya ada kullanabilirsiniz.

Mutfak adası dekorasyonu

Ada son zamanlarda farklı tarzları ile çoğu mutfakta karşımıza çıkıyor. Ada, mutfakta birçok kullanıma sahip bir unsurdur.

Aile üyeleri ada aracılığıyla bir araya gelip konuşabilir veya kişisel işlerini yapabilirler. Günümüz mutfaklarında bölme duvarının olmadığı düşünüldüğünde ada oturma odası ile mutfağı birbirinden ayırabilmektedir.

Ayrıca mutfak adası ile artık yemek masası olarak masaya ihtiyacınız kalmıyor ve adanın çevresine birkaç sandalye yerleştirerek yemek masası olarak kullanabilirsiniz.

Adalar farklı tasarımlara sahip olabilir, örneğin L şeklinde, T şeklinde veya kavisli. 2022 yılında mutfak adasının dekorasyon tasarımında kabulü arttı. Ada, mutfak ortamını daha modern ve çekici hale getirir, mutfağı daha temiz ve çekici hale getirebilir.

Adanın kendisinde raflar ve çekmeceler vardır, bu da mutfakta daha fazla depolama alanı sağlar. Basit ve hareketli gibi farklı ada türleri vardır ve bunlar arasındaki seçim zevkinize ve mutfak alanınıza bağlıdır.

Üçe dört mutfak dekorasyonu

Mevcut binalarda en yaygın mutfak ölçülerinden biri 3×4 mutfak veya 12 metre mutfaktır. Herhangi bir şey yapmadan önce mutfağınızda uygun ve pratik bir alana sahip olmak için mutfak alanını iyi planlamanız gerektiğini bilmelisiniz.

Mutfak alanını en iyi şekilde kullanmanın sırrı, dolaplar için uygun bir yerleşim düzeni ve köşeler de dahil olmak üzere alanın tüm bölümlerinin kullanımıdır.

İlgili Makaleler:

Ayrıca mutfak dolabı tasarımı için güzelliğin yanı sıra üçe dört mutfağınızın dekorasyonuna uygun iyi bir model seçmek mutfağın daha verimli olmasına da yardımcı olur.

Çünkü günümüzde mutfakların modernleşmesi nedeniyle oturma odası mutfakla bütünleşmiştir, modern dolap tasarımı eskisinden daha gereklidir.

Dolap aksesuarı

Aksesuarlar, mutfağı ve dolapları düzenlemeye yardımcı olan cihazlardır. Az yeriniz varsa, aksesuarları takarak ortamın kullanımını optimize edebilir ve her cihaz için özel bir yere sahip olabilirsiniz.

Aksesuarlar düzen oluşturmanın yanı sıra mutfak dekorasyonunun güzelliğine de güzellik katar. Bu cihazlar mutfağın daha modern görünmesini sağlar. Günümüzde aksesuarlar çok revaçta çünkü çoğu evin mutfağında az yer olmasına rağmen aksesuarlar mevcut alanı katlıyor.

Mutfak aksesuarları arasında köşeler, sepetler, süpermarketler, katlanır tahtalar, baharatlar ve…

Güncel mutfak dekorasyonu

Modern ve güncel bir mutfağa sahip olmak için çeşitli noktaları göz önünde bulundurmalısınız.

Güncel bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak için dikkat etmeniz gereken ilk şey evin genel alanında sade ve sakin bir görünüme sahip olmaktır.

Bu nedenle tezgah ve mutfak adası üzerine ve dolapların üzerine ek eşya konulmamalıdır.

İlgili Makaleler:

Ayrıca modern mutfak dekorasyonu düzenlemesinde baktığınızda kendinizi rahat hissetmenizi sağlayan renkleri kullanmak daha doğru olur.

Yılın rengine göre klasik kabul edilen mavi, mutfağın iç dekorasyonuna mavi rengi ile küçük parçalar ekleyin.

Ayrıca dilerseniz mavi saksılara ekilen doğal bitki ve çiçekleri kullanarak mutfak alanında olumlu değişiklikler yapabilirsiniz.

Evyenin yeni modeli

Tasarımı mutfak alanına uygun farklı mutfak kenaf veya asma tavan türleri vardır. Mutfak tasarımında iç mekana, renklere, tarza, kullanılan malzemelere dikkat etmek ve tavanı bunlara göre tasarlamakta fayda var.

Dolap tasarımında genellikle kullanılan malzemelerden biri de ahşaptır ve en az ahşap malzeme kullanılmayan mutfakları görebilirsiniz.

Bu nedenle, mutfağınız için bir asma tavan tasarlamaya karar verirseniz, bunu ahşapla birlikte yapabilirsiniz.

Mutfağın asma tavanını ahşap ile tasarlamak, mekanın samimiyet duygusunu ve sıcaklığını artıran, mekanın daha klasik görünmesini sağlayacak fikirlerden biridir.

Fayansların mutfak dolaplarındaki etkisi

Döşeme tasarımı, basit veya çiçekli, parlak veya mat gibi şeyleri ve diğer özellikleri içerebilir.

Bu planlar arasında seçim yapmak, zevkinize ve bunun için düşündüğünüz bütçe miktarına bağlıdır.

Fayansların yanı sıra mutfağınızı dekore etmek için farklı taşlar da kullanabilir, fayans veya taşlar üzerinde sıra dışı tasarımlar oluşturabilir ve mutfağınızı daha güzel tasarlamak için farklı stillerden yardım alabilirsiniz.

Bu nedenle mutfak karosu seçerken karoların boyut ve boyutlarının yanı sıra karoların tasarımına ve rengine de dikkat edin.

Fayansların tasarımı ve renginin mutfağınızdaki diğer eşyalarla uyumlu olması da daha güzel.

İlgili Makaleler:

Mutfak dekorasyonu için en iyi perde modeli

Mutfak ortamı kire daha fazla maruz kaldığı için mutfağa perde almak ışığa ve yıkanmaya karşı daha dayanıklı olmalıdır.

Eğer küçük bir mutfağınız varsa açık renk perdeler kullanmak mekanın daha ferah ve büyük görünmesi için daha doğru olacaktır.

Aydınlık bir mutfağa sahipseniz ve ışık sizi rahatsız ediyorsa koyu renkli kumaşlar kullanarak gelen ışık miktarını kontrol edebilirsiniz.

Punch perde, pencereyi düzgün bir şekilde kapatırken mutfak alanında özel bir etki yaratan çeşitli ve şık tasarımlara sahip perde çeşitlerinden biridir.

Mutfak halısı almanın ilkeleri

Mutfak için seçeceğiniz halı ve kilim hafif ve kaliteli olmalı ki mutfakta hareketlilik çok olduğundan ve genellikle mutfak halısının daha çok yıkanması gerektiğinden yıkanması kolay olsun.

mutfak halısı için daha az nem emen makine halısı kullanın; Çünkü nem halının çürümesine ve tahribatına neden olur.

Mutfak halısı seçiminde bir diğer önemli nokta da halının rengidir. Bu yüksek trafikli alanın kirlenmeye her zamankinden daha yatkın olduğunu unutmayın.

Mutfak halısı için renk seçimi elbette tamamen zevk meselesidir ancak dikkat edilmediği takdirde sıkıntı yaratabilecek noktalara daha fazla dikkat edilmesinde fayda vardır.

Aydınlatmanın mutfak dekorasyonuna etkisi

Günümüzde mutfaklar açık tarzda inşa ediliyor ve ışık, evin yansıtıcı olan diğer alanlarından mutfağa parlıyor.

Bu ışık endirekt olmasına ve yeterli güce sahip olmamasına rağmen, resepsiyon ve yaşam alanlarının yeterli ve arzu edilen bir aydınlatmaya sahip olması koşuluyla mutfak alanınızın bir dereceye kadar aydınlanmasını sağlar.

Mutfağı aydınlatan bir diğer aydınlatma kaynağı da mutfakta yapay olarak kullanılan ışıklar ve lambalardır.

Aslında mutfakta aydınlatma doğru ve yeterli ise mutfakta yeterli ışık olmasının yanı sıra mekana çok güzel ve şık bir etki de verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir