önerilen içerik
yazılım

3 boyutlu cephe tasarımı: 3D yazılım + çeşitli modeller + portföy ile

Bina cephesinin 3 boyutlu tasarımı

Cephe tasarımı, mimari ve bina tasarımının en önemli alanlarından biridir.

Elbette hepimizin güzel manzaralar görme deneyimleri var ve bunun ne kadar etkili olabileceğini biliyoruz.

Böyle güzel manzaralı bir binamız olsa ya da bu güzel binalardan birinde yaşasak ne güzel olurdu.

İnsanların bir inşaat projesi ile ilk bağının dış cepheden oluştuğu düşünülürse, bina cephesinin tasarımı, insanların projenizin kalite ve inşaat türüne ilişkin algı ve algısında büyük bir etkiye sahiptir.

Binanın cephesinde güzel bir tasarım ve kaliteli bir uygulama, izleyicilerin zihninde kalıcı bir izlenim bırakabilir.

Bu ofisin amacı, benzersiz, özel ve güzel bina cephelerinin yanı sıra en iyi malzemeleri seçerek ve uygun maliyetle tasarlamak ve uygulamaktır.

Cephe tasarım sürecinde müşterinin zevk ve isteklerine göre, düşünülen malzemeler kullanılarak modern ve klasik tarzlarda tasarım oluşturulacaktır.

3 boyutlu cephe tasarımı

Ayrıca, Tahran’ın 22 ilçesinde zorunlu dış cephe onayı ve onay alma sürecinin giderek zorlaşması nedeniyle bu ofisin özelliklerinden biri de cephe komitesinin onayını yılların sonucu olan en kısa sürede alabilmesidir. tasarım alanında deneyim ve özel çalışma.Cephe Tahran’ın farklı bölgelerinde ve ayrıca tüm ülkede ve bu şekilde inşaatçıların ve saygın sahiplerin zamanından önemli ölçüde tasarruf edilebilir.

3 boyutlu cephe tasarımı
3 boyutlu cephe tasarımı

Aşağıda, müşterilerimizin memnuniyetini getirmekten mutluluk duyduğumuz ve birçok durumda çeşitli bölgelerin seçilmiş cepheleri arasında yer alan ofis tarafından tasarlanan cephelerden bazıları yer almaktadır.

Cephe tasarımının fiyatı

Avot Teknik ve Mühendislik Grubu’nun cephe tasarımı için önerilen tarifesi, cephe yüzeyinin metrekaresi başına 10.000 ila 20.000 Toman arasındadır.

Bu fiyat farkı, cephelerin nihai fiyatı etkileyen farklı koşullara sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Aşağıda bu etkili faktörlerden bazıları verilmiştir:

Gayrimenkul hangi şehirde? Doğal olarak, cephe tasarımının maliyeti Tahran’da ve daha sonra diğer büyük şehirlerde küçük şehirlerden daha yüksektir.

Bina Tahran’da bulunuyorsa, hangi bölgededir? Bu konunun kendisi çok önemlidir.

Tahran’da yapı ruhsatı almış ve cephe komitelerinin şartlarını bilen herkes, cephe komitelerinin koşullarının hemen hemen hiçbir iki bölgede benzer olmadığını biliyor.

Her bölgede Nama komitesine üye olan farklı kişiler vardır ve her birinin kendi görüşü vardır.

Bir bölgenin görüş komitesindeki farklı kişilerin fikirleri ve zevkleri bile birebir aynı değildir.

Bazı bölgeler özel konularda daha katı veya hassastır, bazı bölgeler ise değildir.

Dolayısıyla, cephe tasarımının fiyatının belirlendiği koşullar üzerinde alanın da etkisi olması mümkündür.

Bu nedenle Nama Heyeti’nin onayını alma görevinin o alanda tecrübesi olan, Nama Heyeti üyesi kişileri, onların görüş ve zevklerini bilen birine emanet edilmesi çok önemlidir.

Yüzey alanı nedir? Cephe tasarım tarifesinin belirlenmesinde bir diğer önemli ve etkili faktör cephe yüzeyidir.

Doğal olarak 100 metrekare veya 5000 metrekarelik bir cephe için cephe tasarım fiyatları metrekareye göre farklılık göstermektedir.

Cephe yüzeyi ne kadar fazla olursa, cephe tasarımının metrekare başına fiyatının o kadar düşük olduğu açıktır.

3 boyutlu cephe tasarımı
3 boyutlu cephe tasarımı

Tasarım stili nedir?

Bir diğer etkili faktör tasarım stilidir. Klasik bina cephe tasarım stili, daha fazla ayrıntıya sahiptir ve tasarımı için daha fazla zamana ihtiyaç vardır.

Öte yandan, modern veya minimal tarz daha az ayrıntıya sahiptir ve genellikle fiyatlandırmada daha ucuz olarak kabul edilir.

(Klasik cephenin Tahran’da Cephe Komitesi tarafından yasaklandığı ve bahsi geçen örneğin sadece şehirler veya villa cephesinin tasarımı için olduğu belirtilmelidir.)

Cephe komitesinden onay almak gerekli midir, değil midir? Bazen şehir için veya kentsel bağlamın dışında kalan ve cephe komitesinin onayını gerektirmeyen bir villa için cephe tasarımı, bu nedenle bu durumlarda cephe tasarımı, cephe komitesi tarafından onaylanması gereken cephelerden daha az maliyetlidir.

Cephe komitelerine aşina iseniz, cepheyi komiteye sunmak için cephenin 3D Çizim tasarımına ek olarak aşağıdaki gibi birkaç belgeye sahip olması gereken ayrıntılı bir albüm hazırlamak ve sunmak gerektiğini biliyorsunuzdur. komşuların fotoğrafları, yönetici detayları vb.

Binanın kullanımı nedir?

Binanın kullanımının konut, ticari, ofis vb. olup olmadığı cephe tasarımının fiyatını ve tarifesini belirleyen bir sonraki faktördür.

Yönetici haritalarına ihtiyaç var mı, yok mu?

Bazen, belediyeye sağlanan haritalara ve ayrıntılara ek olarak, maliklerin yürütme operasyonlarının daha doğru olması için 2. aşama haritalarına ihtiyacı vardır.

Belediyenin ihtiyaç duyduğu haritalara ek olan bu haritaların cephe komisyonunun onayını almak için mutabık kalınan miktarın üzerinde bir maliyeti vardır.

Alternatif yeterli mi yoksa sizin için cephe tasarım örnekleri mi hazırlamayı düşünüyorsunuz?

Bazen sahipleri tek bir tasarım örneğine sahip olmak yerine birden fazla tasarım örneğine sahip olmayı ve aralarından birini seçmeyi tercih ederler.

Bu davanın avantajları var. Bu durumda cephe tasarım maliyetine bir miktar ekleneceği açıktır.

Yukarıda sayılanların hepsi görüş şartlarını farklı kılan etkenler arasındadır.

Uzmanlarımızla daha fazla konuşmak ve Matern Engineer Group’un fiyatlandırma detayları ve koşulları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz iletişim sayfamıza başvurabilirsiniz.

Herhangi bir binanın cephesinde kullanılan üç boyutlu tasarım ilk bakışta görülebilir. Herhangi bir binanın cephesi farklı konuları anlatabilir ve bir şekilde o binanın kimliğini gösterebilir. Herhangi bir binanın üç boyutlu cephesinin tasarımı, kentsel dokuyu korumak için komşu binalarla uyumlu olmalıdır.

Binanın içi ne kadar önemliyse dışı da o kadar önemlidir ve içinde yaşayanların ruh halini ve yaşam kalitesini etkiler. Bu nedenle cephe tasarımı, herhangi bir binanın yapımında en önemli unsurlardan biri haline gelmiştir. Deko Darkob’da 3 boyutlu cephe tasarımı alanında deneyimli ve deneyimli bir ekiple müşterilerimiz için her türlü 3 boyutlu cephe tasarım projelerini yapacağız.

Binanın cephesi nedir?

Binanın görünümü, izleyicinin binanın dışından gördüğü görüntü ve görünümdür. İç tasarım ve dekorasyondan farklı olarak binanın bu kısmı halka açıktır. Binanın cephesi, binanın toplam hacmi, binanın logosu veya adı, içine yerleştirilen kapalı veya açık yüzeyler, yatay bölücüler ve dikey bölücüler gibi çeşitli bileşenleri içerir.

Herhangi bir binanın cephesini tasarlarken, kullanımına özel dikkat gösterilmelidir. Binanın ticari bir kullanımı varsa tasarımında ticari bir binayı temsil eden unsurlar kullanılmalıdır. Bir yerleşim bölgesinde bir bina tasarlıyorsanız, binanın cephesinin tasarımı konut verimliliğini yansıtmalı ve çevredeki binaların ve alanın tasarımıyla tutarlı olmalıdır.

Bina cephesinin önemi nedir?

Binanın cephesi, herhangi bir binanın görünümünde en önemli parametredir. Söz konusu binanın konut veya ticari, iki katlı veya 20 katlı olması fark etmez, o yapıya eşsiz bir karakter ve ruh kazandıracak olan binanın cephesidir.

Bina cephesinin oluşturulmasında önemli unsurlar rol oynamaktadır. Pencereler, kullanılan malzemeler, cephe rengi, dekoratif unsurlar ve binanın cephesi tasarlanırken dikkate alınması gereken diğer unsurlar gibi unsurlar. Bina cephesinin 3 boyutlu tasarımında bu detayların her birine özel önem verilecek ve Darkob dekorasyon firmasındaki uzmanlarımız bu unsurların her birini sizin için tüm detaylarıyla tasarlayacaktır.

Üç boyutlu bina tasarımının ilkeleri

Her iş gibi 3 boyutlu cephe tasarımının da uygulama sırasında dikkate alınması gereken bir dizi ilke ve kuralı vardır.

Cephe tasarımında sadeliğin gözetilmesi

Binanın cephe tasarımında sadeliğe dikkat etmek çok önemlidir, özellikle söz konusu bina çok katlı ve yüksek ise bu kural daha önemli olacaktır. Binanın tasarımında birçok unsurun kullanılması, binanın güzelliğini bozacak kalabalık ve okunaksız bir görüntü oluşturmaktadır. Yüksek binalar için cephe yapımında tek renk kullanmak daha iyidir ve bir veya iki kilit unsur yerleştirilerek binanın cephesi tekdüzelikten çıkar.

Cephe renginde orantının gözetilmesi

Binanız için iyi bir görünüm arıyorsanız bu noktaya da dikkat etmelisiniz. Cephenin rengi, cephenin ilk tasarımı sırasında seçilmelidir, yani önce binanın üç boyutlu cephesini tasarlamak ve sonra tasarımı buna göre boyamaya başlamak mümkün değildir.

Bina cephesinde doğru renk kullanılmadığı takdirde malzeme ve tasarım kalitesini ciddi anlamda düşürebilir.

Kullanılan elemanların sürekliliği

Bina cephesinin tasarımında binanın genel planında süreklilik gözetilmelidir. Bu, tüm binada basit bir tasarım kullanılması anlamına gelmez, ancak örneğin her katın cephesi için ayrı bir tasarım ve renk dikkate alınmadığı ve binanın tüm cephesinin tek tip ve orantılı bir şekilde tasarlandığı anlamına gelir. .

Bir indeks elemanı kullanma

Bu amaçla binanın cephesinin bir kısmı gösterge elemanı olarak düşünülmüş ve diğer kısımlara göre daha belirgin görünecek şekilde tasarlanmıştır. Bunu yaparak binanın genel görünümündeki denge ve denge daha az olacak ve kilit unsur ilgi odağı olacaktır. Bu yöntemde, cephe tekdüzeliğini bir şekilde ortadan kaldırmak ve görsel çekiciliği artırmak için binanın cephesindeki unsurlardan biri vurgulanacaktır.

3 boyutlu cephe tasarımı
3 boyutlu cephe tasarımı

3 boyutlu cephe tasarımında yaygın olarak kullanılan malzemeler

Yapıda çekici bir görünüm oluşturmada en önemli ve etkili parametrelerden biri doğru malzeme seçimi ve uygun malzeme kullanımıdır. Cepheyi oluşturmak için çeşitli malzemeler kullanılır ve bu malzemelerin seçimi binanın verimliliği, kat sayısı ve alanın kentsel bağlamı gibi çeşitli parametrelere göre yapılır.

taş kullanımı

Doğal taş kullanımı da oldukça popüler olan binanın cephesi için uygun kaplamalardan biridir. Bu yöntemde önemli bir nokta kullanılan taşın havanın türüne göre seçilmesidir. Binanın taş cephesinde, tüm cephe tek tip taşla kaplanabilir veya binanın cephesinin farklı boşluklarına yerleştirmek için birkaç farklı taş türü kullanılabilir.

Bileşik görünümün kullanımı

3D cephe tasarımında, cephe oluşturucu olarak kompozit seçilebilir. Bu malzemeler ya alüminyum levhalardan ya da mukavemetini birkaç kat artıran özel alaşımlardan yapılmıştır.

Binada kompozit cephe kullanımı birçok avantajı beraberinde getirecektir. Diğer bina cephelerine göre montaj maliyetinin düşük olması, uygulama süresinin kısa olması, her türlü binada uygulanabilmesi, her türlü hava koşuluna uygun olması, kolay kalıplanabilmesi ve üzerine özel renklerin kullanılabilmesi gibi avantajlar sağlamaktadır. bu tip cephe dahildir

Cam cephe kullanımı

Bu cephe tipinin kullanımı özellikle yüksek yapılarda oldukça yaygındır ve bina içi aydınlatmadan maksimum düzeyde faydalanılmasını sağlar. Cam cephe üç tip çerçevesiz çift camlı cam, giydirme cephe ve örümcek cam cepheye ayrılmıştır.

Bir tuğla cephe kullanma

Cephe yapımında en çok kullanılan malzemelerden biri de binanın cephesinde tuğla kullanımıdır. Bu amaçla kullanılan tuğlaların yüksek dayanıma sahip olması, zamanla, ışık ve yağmura maruz kalmasıyla renk değiştirmemesi gerekir. Cephe tuğlası türleri, bina cephesinin 3 boyutlu tasarımı sırasında belirtilmesi gereken şamot tuğla, plak kaplama tuğla, rustik kaplama tuğla, saman kaplama tuğla ve kepenk tuğladır.

Roma cephesinin kullanımı

Bu tür cepheler lüks ve modern binalar içindir ve hem konut hem de ticari binalarda kullanılmaktadır. Roma cephesi özellikle geceleri ve aydınlatma ile yapılar için çok güzel ve eşsiz bir görünüm oluşturmaktadır. Karmaşık tasarımı ve mermer ve traverten gibi pahalı malzemelerin kullanılması nedeniyle binanın bu tarzı pahalı ve lüks görünmesini sağlamıştır.

Ahşap cephe kullanımı

Binanın cephesi (Thermwood) olarak özellikle ahşap olmak üzere daha modern malzemelerin kullanılması son yıllarda dikkat çekmiş ve bina cephesinin tasarımında buna özel önem verilmiştir. Ahşabın kullanımı, herhangi bir binanın dış cephesine çok özel ve güzel bir görünüm kazandırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir