önerilen içerik
yazılım

3D kabin tasarımı – 3D tasarımların çekici örnekleri

Genel olarak, bir dolap satın almadan ve sipariş etmeden önce hayal etmemize yardımcı olan her şey harika bir olasılık. Kabinin 3D Çizim tasarımı da aynı şeyi yapıyor. Bu metinde, bu olay hakkında genel bir fikir sahibi olabilmeniz ve dolapların düzeni ve tasarımı hakkında fikir sahibi olabilmeniz için bu tasarımların fikirleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

3D kabin tasarımı ne anlama geliyor?

Dolapları satın almadan ve düzenlemeden önce hemen hemen hepimiz mutfak alanını hayal ederiz. Ancak 3D dolap tasarımı imkanı ile bu fikirler tamamen görsel ve somut bir boyut kazanır ve imajımızı prefabrik bir gerçekliğe dönüştürür.

Bu tasarım sürecinde müşteri veya işveren, mutfağın boyutları, gaz ve kanalizasyon borularının konumu, kişisel zevki gibi bilgileri tasarımcıya verir, böylece tasarımcı müşterinin isteğine göre tasarımlar hazırlayabilir. ihtiyaçlar. Belki de tasarlanan görseli gören müşteri bu tip mutfak tasarımından vazgeçip başka tasarımlar arayacaktır. Bu işin iyi yanı bu. Tasarımcı, tasarımı kolayca değiştirebilir ve diğer seçeneklere ulaşabilir.

3D tasarım hizmetleri 1
3D tasarım hizmetleri 1

3B kabin tasarım örneklerini inceleme

Birçokları için beyaz ve gri renkler mutfak dolapları için popüler renklerdir. Ama belki bu kararı vermiş biri, mutfağın 3 boyutlu görüntüsü olan bu fotoğrafı görüp vazgeçerse, harika olur. Bu tasarımlar bu amaçla yapılmıştır.

Mutfak ortamını çeşitlendirmek için renkli veya desenli bir duvar seçmek faydalı olabilir ve dolaplara başka bir renk katabilir. L dolap şeklinde tasarlanmış olan 3 ünitenin tasarımını yukarıda görebilirsiniz.

Kabine ek olarak, yukarıdaki 3D tasarım gibi süslemelerle de ilgilenen bir dolap sipariş etmek için bir yer seçebilirsiniz. Bununla dekoratif raflar veya mutfak duvar ve tavanının genel yapısı, dolaplar gibi sipariş verebilirsiniz.

Mutfak ortamında iki renk kullanmak ve iki rengin birbirine benzeyip benzemediğini görmek istiyorsanız bu resimden bir fikir edinebilirsiniz.

Mutfağın bu üç boyutlu planına bakın! Mutfağınız açıksa veya geniş bir alana sahipse, bu tasarım ile evin geri kalanıyla olan kombinasyonunu görebilirsiniz. Burada uzun bir sayacın iyi kullanımını görebilirsiniz. Bir kısmı masa, diğer kısmı lavabo ve dolaptır.

Birçok insan bir renk tayfı ile ilgilenir. Örneğin bu fotoğrafta krem, kahverengi ve beyaz olmak üzere üç renk seçilmiştir ve belki de sadece koyulukları ve aydınlıkları farklıdır. Renk seçimi, mutfağın tasarımı kadar etkili olabilir. Ayrıca burada dolap ile ön tezgah arasındaki yükseklik farkının ne kadar iyi çalıştığını görebilirsiniz; Her ikisi de daha fazla görünürlük ve çeşitlilik sağlar.

Bazen mutfağın ortasında aynı dolaplardan yapılmış küçük bir masanın tasarlandığı yukarıdaki resimdeki gibi 3D tasarımlar çok doğal olabiliyor. Aslında bu, masaya dönüştürülen aynı dolaptır. Mekâna dinamizm kazandırmanın yanı sıra çalışma masası olarak da değerlendirilebilir.

Dolap için aynı doku ve şekli seçmek gerekli değildir. Yukarıdaki iki resimde ana dolaplar ve orta dolap için iki farklı tipte dolap kullanıldığını görebiliriz.

Bu 3 boyutlu tasarımlarda dolapların yerleşimi ve tasarımı ve boyutlarının yanı sıra pencereden ve ortamdan gelen ışığın da simüle edilebildiği yeni ve modern bir dolap tasarımı örneği. Bu resimde, dolapların yaptığı herhangi bir engel veya duvar olmadığını ve mutfak dolaplarının evin genel alanının bir parçası olduğunu görebiliriz.

Tek renkli bir mutfak çok çekici olabilir. Bunun için tüm eşyaları dolaplarla aynı renkte satın almanız gerekiyor. Ancak dikkat edin, örneğin burada resimde ayrıntılar için başka renkler kullanılmış. Ayrıca karanlık dolaplarda ışık eksikliğini de unutmayın. Burada ışığı yansıtmak için üç büyük küre kullanılmıştır.

Tasarımcı ve lüks dolapları seçerseniz, mekanı onlarla uyumlu hale getirmek daha iyidir. Burada dolapların rengi beyaz ama altın detayları var. Duvarın tasarımında ana renk altın ve tabii ki lacivert, bu da altınla çok iyi gidiyor ve iyi bir kombin oluşturuyor.

Evin farklı bölümleri arasında mutfak özel bir öneme sahiptir ve mutfağın her evin kalbi olduğunu söylemek abartı olmaz, bu nedenle mutfak dolabının tasarımına son derece dikkat etmek gerekir. güzel, modern, sıcak ve misafirperver görünmesini sağlayın. . Mutfak tasarımını ve güzelliğini en çok etkileyen şey mutfak dolabıdır. Dolapların tasarım, stil ve renk çeşitliliği, müşterilerin 3D mutfak dolabı tasarımı şeklinde uygulamadan önce akıllarında ne olduğunu görmeleri ve buna karar vermeleri ihtiyacını yaratır. Tasarım dünyasında, çeşitli iç tasarım ve 3D tasarım yazılımları, mutfak ve dolapların simüle edilmiş görüntülerini mümkün olan en yüksek kalitede sunmayı mümkün kılmıştır.

3D tasarım hizmetleri

Mutfak dolabının 3 boyutlu tasarımı, işveren ve yüklenici arasında iletişim kurmanın basit bir yoludur. Estetik ilkelerine hakim olmuş ve bilgilerini dolap ve mutfak tasarımı dünyasındaki en son yazılımlarla (3DSMAX, Rhino vb.) En sevdiğiniz mutfağın fotoğrafları size kalmış.
İdeal mutfağınızın gerçek fotoğraflarına sahip olmak için, dolabınızın 3D tasarımı için basit bir sipariş verme işlemini tamamlamanız yeterlidir, böylece 48 saat içinde dolap tasarımı dekor grubundan size ulaşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir