önerilen içerik
yazılım

Ev dekorasyon projeniz için 3d ev tasarımı

3D ev tasarımı

3D ev tasarımı, teknolojinin başarılarından biri olan modern teknolojilerden biridir. Bu teknolojide binanın bileşenleri, ilgili yazılımlar kullanılarak 3 boyutlu bir model haline getirilerek uygulamayı kolaylaştırmaktadır. Aslında 3D tasarım, nihai bina hakkında çok yakın bir fikre sahip olmanızı sağlayabilir.

Bu sayede uygun olmayan bileşenlerin kullanılmasından kaynaklanan hataların önüne geçilmiş olur. Binanın 3 boyutlu tasarımı uygun malzemeler, profesyonel aydınlatma, profesyonel 3 boyutlu araçlar ve güçlü bilgisayar yazılımları kullanılarak yapılmıştır.

3D ev tasarımının kullanımı nedir?

İnsanlar doğal olarak çeşitliliğe sahip canlılardır ve bu nedenle zaman zaman yaşadığımız yerin dekorasyonunu değiştirmek ve çeşitlilik yaratmak istemek doğaldır. Bu gibi durumlarda, plan yapmadan ve aklınızdaki tasarımın bir imajına sahip olmadan işe devam etmek istiyorsanız, işi bitirdikten sonra hatalarınızı fark edebilir ve düzeltmek zorunda kalabilirsiniz, bu da yüksek maliyetlere neden olur.

3D ev tasarımı
3D ev tasarımı

Dubleks ev ve villanın 3 boyutlu tasarımı aklınızdaki plan ve haritanın 3 boyutlu görüntüsünü almanızı sağlar, böylece işe başlamadan önce plan ve haritadaki hataları değiştirebilir ve masraflardan kurtulabilirsiniz. , Affedersin.

Deneyimli mimarlar ve mühendisler, bitmiş bir tasarımı 2B mimari çizime dayalı olarak kolayca görselleştirebilir; Ancak müşteriler, yeni tasarım uzmanları ve diğer şirket çalışanları, 2D AutoCAD çizimine dayalı olarak nihai tasarımın nasıl görüneceğini hayal etmekte zorlanabilirler. 3B modellemenin mühendislik ve mimari için başlıca avantajlarından biri, bir projenin doğru bir resmini nasıl sağladığıdır.

3D modeller, projelerin içini ve dışını görmek için çeşitli planlara bakmak yerine, projenizin gerçek hayatta nasıl görüneceğini görselleştirmenize olanak tanır. Bu 3D çizimler, binanın genel yerleşimini göstermenin yanı sıra, belirli dış renkler, peyzaj seçenekleri ve iç tasarım özellikleri ile projenin nasıl görüneceğini gösterebilir.

Binanın 3 boyutlu tasarımı planların daha iyi bir temsilini sağladığından, müşterinizi 2 boyutlu bir harita yerine sunarak şaşırtabileceğinizi bilmelisiniz. Bir ev satmak istiyorsanız, 3D tasarım fotoğraflarınız 2D ve düz tasarımlardan kesinlikle daha çekici ve etkileyici olabilir, diyor 3d cizim Mapping Services Company.

Ek olarak, topluluklar veya başka büyük projeler planlıyorsanız, planlarınızı onay için bir yönetim organına göndermeniz veya bir yatırımcı veya hükümetle sözleşme yapmak isteyen diğer şirketlerle rekabet etmeniz gerekebilir. Rekabette, kendinizi diğer şirketlerden ayırmak için mümkün olan her şeyi yapmanız gerekir ve bir 3D model tam da bunu yapabilir. Bir 3D model, çoğu insanın anlaması daha kolay olduğu için onay sürecini de hızlandırabilir.

3D tasarımın katalog tasarımı, reklam panoları, filmler, animasyonlar, oyunlar, iç tasarım vb. dahil olmak üzere birçok kullanımı vardır. Aslında bu modern yöntemin o kadar çok avantajı ve kapsamı vardır ki, çeşitli alanlarda kullanılabilir.

3D ev tasarımı
3D ev tasarımı

Aslında, ister kişisel ister profesyonel kullanım için olsun, 3B harita tasarımı, bina planının düzenine 3B olarak çarpıcı bir genel bakış sağlar! Bu tür bir tasarımı kullanmak, bir mülk veya ev tasarlamak için bitmiş işi görmekten gerçek bir “his” almanın ideal bir yoludur.

3D ev tasarımının avantajları

Dubleks evlerin ve villaların 3 boyutlu tasarımı, bu yöntemi yaygınlaştıran ve kullanımı artıran birçok avantaja sahiptir. 3D bina tasarımının en önemli avantajlarından biri, plan uygulanmadan önce hataları düzeltme imkanıdır. Aslında, 3D oluşturucu yazılımı kullanarak, olası hataları düzeltebilir ve bu hataların oluşmasını önleyebilirsiniz, ancak gelecekteki evin küçük bir ölçeğine sahip olacaksınız.

Aslında 3 boyutlu villa tasarım teknolojisini kullanarak villanızın çevre düzenlemesini, iç dekorasyonunu ve dış cephesini tasarlayabilirsiniz. Buna ek olarak, 3D ev tasarımı, villa ve dairelerin dekorasyonunu değiştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Son işin yüksek kalitesi ve güzelliği, paradan ve zamandan tasarruf vb. de evin 3D tasarımının avantajları arasında olacaktır.

Bugün, 3D tasarım birçok şirkette ve koleksiyonda tüm binayı tasarlamak veya sadece bileşenlerini ve dekorasyonunu tasarlamak için kullanılmaktadır. Bu arada, daha önce müşterilere, her binanın iç tasarımı için farklı stil fikirleri seçebilecekleri birçok hazır tasarım kataloğu sunuldu.

3D bina tasarım yazılımı nedir?

Söylendiği gibi, binanın 3 boyutlu tasarımını gerçekleştirmek için çeşitli yazılımlar kullanılıyor. Bu yazılımlar, aklınızdaki tasarımın temel bir modelini tasarlamanıza yardımcı olabilir. Bu yazılımlar, binanın tasarımında çeşitli değişiklikler yapmanızı sağlayacaktır. Bu sayede farklı unsurları deneyebilir ve en iyilerini nihai tasarım olarak kullanabilir ve apartman dairenizin veya villanızın dekorasyonunu veya planını buna göre ilerletebilirsiniz. İnşaat sektöründe, özellikle mimarlık alanında kullanılan yazılımlar şunlardır:

  • 3D MAX yazılımı
  • 3D AutoCAD yazılımı (AUTOCAD)
  • Lumion yazılımı
  • Rhino yazılımı (RHINO)

Bu yazılımlar kullanılarak birçok şey yapılabilir. Örneğin, döndürme özelliğini kullanabilirsiniz. En iyi görüş açısını bulmak için evinizin odalarını ve tasarım öğelerini döndürebilirsiniz. Ayrıca mobilyalı veya mobilyasız odaları tasarlayabilir ve hangisinin daha iyi göründüğünü görebilirsiniz.
3D ev tasarımı yazılımını kullanarak, baskı için JPG, PNG ve PDF formatlarında yüksek çözünürlüklü, ihtiyaçlarınıza göre çıktı alabilirsiniz.

3d-cizim’de işverenler ve sınırlı bir şekilde ilgilenenler için AutoCAD ve iç dekorasyon özel dersi verilmektedir.Bu kursların özelliği pratik olmaları ve uygulanmasıdır ve okul sınıflarından birçok farkı vardır.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

3D ev tasarımı
3D ev tasarımı

3D tasarım hangi mekan için zorunludur?

3D tasarım için bir öncelik düşünmek istersek, 200 metre ve üzeri büyüklükteki binalar için 3D tasarım tasarım gereksinimlerinden biridir ancak Arin Parax firmasında insanlar binalarının 3D tasarımını veya 3D PLAN’ını isterlerse de olsa isterler. iki yatak odalı dairelerin tasarımı binanın farklı alanlarını daha iyi görebilmek için.

son söz

3D iç modelleme, tasarımcıların herhangi bir odanın güzel görünmesine yardımcı olur. Tasarımcılar bunu kullanarak mobilya parçalarını, dekorasyonları, yüzeyleri, renkleri, aydınlatmayı ve daha fazlasını doğru bir şekilde düzenleyebilir. En iyi 3D iç modelleme, müşterilerinizin yapının içini kişiselleştirmesine olanak verendir.

Müşteriyle etkileşim kurmak, onlara tasarım sürecinin bir parçası olduklarını hissettirir. Ne kadar fazla etkileşime sahip olurlarsa, satın alma olasılıkları o kadar yüksek olur. Arin Parax firmasında villa ve apartmanların iç tasarım, peyzaj ve cephe dahil olmak üzere farklı inşaat aşamalarında 3D tasarımı yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir