yazılımBina

+34 En şık ve en yeni fikirlerle resepsiyon duvar süsleme

duvar süsleme

Genellikle evdeki en önemli ve en geniş alan misafirlerin ve önemli kişilerin doğrudan görüş alanında olan karşılama salonudur.

Sonuç olarak evin iç dekorasyonunda en önemli ve hassas şeylerden biri de tasarımdır. resepsiyon duvarından. Resepsiyon duvarının tasarımında yeni ve güzel fikirler kullanılmıştır.

Örneğin resepsiyon duvarını fayans, taş, ahşap, tekstil ve boya gibi farklı malzemeler kullanarak tasarlayabilir, dekore edebilir ve her izleyicinin dikkatini çekebilirsiniz.

Resepsiyon duvarını tasarlamanın, resepsiyon alanınıza güzellik ve kişilik katabilecek bir raf, sanat panosu, saat veya duvara fotoğraf yerleştirmek gibi daha ucuz yolları vardır.

İlgili Makaleler: Mimarlık nedir? Mimar kim? 11 önemli mimari stilinin tanımı

Daha önce Chidaneh’de resepsiyon dekorasyonunun nasıl tasarlanacağı baştan sona incelenmişti, bu yazıda resepsiyon duvarının dekorasyon ve tasarımına dair en yeni, en şık ve güzel fikirler tanıtılacak. Bizimle kal…

Resepsiyon duvarının tasarımında önemli ilkeler

Evin kabul duvarının tasarımı bu önemli mekanın en güzel etkiyi yaratması için kendi kural ve ilkelerine göre yapılmalıdır. Kabul duvarı tasarımının en önemli ilkeleri arasında şunlar sayılabilir;

  • Duvarın boyutunu not edin
  • renk oranı
  • Kalabalıktan kaçının

Tasarım çalışmasının başında, duvarın boyutunu göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun çünkü duvarı dekore etmek için yeterli alana sahip olmalısınız.

Resepsiyon duvarınız küçükse, duvarlar ve geniş resepsiyon alanları için basit tasarımlar ve renkli veya yoğun tasarımlar kullanın. Resepsiyon duvarının tasarımında uygun renklere dikkat edin, örneğin belirli bir renk, özellikle koyu renkler kullanmayın. Ayrıca resepsiyon duvarının tasarımında kalabalıktan kaçınmalısınız çünkü eviniz kalabalıksa dağınık bir görüntü oluşturacaktır.

İlgili Makaleler: Peyzaj mimarlığı nedir? Peyzaj mimarisinin özellikleri

Kalabalıktan kaçınmak için raflar aracılığıyla duvarda farklı alanlar oluşturabilir ve içlerine dekoratif öğeler koyabilirsiniz ancak aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

Resepsiyon duvarının en çekici tasarım fikirleri ve tasarımı;

Kabul odasının duvarını farklı şekillerde tasarlayabilir ve dekore edebilirsiniz. Bu bölümde resepsiyon duvarı için en yeni, en güzel ve çekici tasarım fikirlerini tanıtacağız;

Kabul duvarının ahşapla süslenmesi

Birçok tasarımcı ve ev sahibi, oturma odası duvar tasarımında ahşabı kullanmakla ilgileniyor.

Kabul duvarını ahşap ile dekore etmek, evinizin resepsiyon alanına bu doğal malzemenin sıcak ve hoş bir hissini getirir. Modernden klasiğe her türlü iç dekorasyon stilinde bu tasarım kullanılmaktadır.

Resepsiyon duvarının fotoğrafında da görebileceğiniz gibi, ahşap paneller kullanarak duvarı ahşapla dekore edebilirsiniz, bu da evde güzel ve göz alıcı bir görünüm yaratır.

İlgili Makaleler: İç mimarlık anlayışı nedir? İç tasarımı basit bir dille öğretmek

Resepsiyon duvarını bir rafla dekore etmek

Bazen açık raflar ya da duvar rafları gibi basit öğeler kullanarak resepsiyon duvarını en güzel şekilde tasarlayabilirsiniz.

Bu çalışma ile güzelliğin yanı sıra eşyalar ve süslemeler için de uygun bir mekan oluşturulmuştur. Bu raflar evin iç dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır.

Rafların renginin duvar veya arka plan duvar kağıdının renginden farklı olması daha iyidir ancak perde veya mobilya gibi diğer iç dekorasyon bileşenleri ile uyumlu veya aynı renkte olmalıdır.

Resepsiyon duvarını raf ile dekore ederken raf veya duvar kutularının içerisine bol miktarda eşya koyarak resepsiyon salonunun dağınıklığının ve düzensizliğinin önüne geçebilirsiniz.

Tabii ki, rafların yanlış kullanımının bu önemli alanı daha kalabalık hale getirebileceğini unutmayın. Duvarın büyük bir bölümünü kaplamak istiyorsanız daha uzun raflar kullanmalısınız. Ayrıca rafları süslemek için çeşitli süslemeler, küçük vazolar, çerçeveler veya kitaplar kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler: Mimari restorasyon nedir? Tarihi eserlerin restorasyonunun özellikleri

Duvar raflarına ilginiz yoksa askılı rafları da kullanabilir, salon duvarınıza özel ve şık bir etki verebilirsiniz.

Resepsiyon duvarının köşesinin tasarımı

Resepsiyon duvar köşesi tasarımı için duvar köşesi fotoğrafındaki gibi çeşitli ve hatta modern köşe raf modelleri kullanabilir ve duvarın köşelerine monte edebilirsiniz.

Bu rafların boyutunun çok büyük olmaması gerektiğini unutmayın çünkü çok büyük olması, kabul alanını dengesiz hale getirecek ve içindeki eşyalar çok küçük görünecektir.

İlgili Makaleler: mimari konsept fikirleri | mimari proje konsept fikirleri

Ayrıca resepsiyon duvarının köşesini tasarlamak için duvarın köşesine yerleştirilen fotoğraf çerçevesi modellerinden yararlanabilirsiniz.

Fotoğraf ve panellerle duvar tasarımı

Tablo ve fotoğraf çerçeveleri ya da eski ve sanatsal tabakların kullanımı resepsiyon duvarının tasarımında büyük bir etkiye sahiptir ve mekanın etkisini hayal edebileceğinizden daha güzel hale getirir.

Çerçeveler duvara çeşitli şekillerde yerleştirilebilir ve içlerinde bir aile fotoğrafı veya herhangi bir fotoğraf ve sanat tasarımı bulunur.

İlgili Makaleler: +68 bebek odası dekorasyon | Bir çocuk odasını dekore etmenin püf noktaları

Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve moda olarak adlandırılan boş ve güzel çerçeveleri resepsiyon duvarına monte ederek mekana güzel ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fotoğraf çerçeveleri arasında ayna, antika pandantif gibi dekoratif öğeler de kullanılabilir.

Panel

Fotoğraflı ve panolu duvar tasarımı, evin iç dekorasyon tarzı ve kişisel zevkiniz ile uyumlu olmalıdır. Evinizin iç dekorasyonu klasik ve geleneksel tarzlarda ise halı paneller ya da klasik fotoğraf çerçeveleri kullanmak daha doğru olurken, iç dekorasyon tarzınız modern ise çerçevesiz paneller ya da çok parçalı ve yapboz tasarımları kullanmak daha doğru olacaktır.

Salon ölçülerine uygun panolar kullanmanız gerektiğine dikkat edin örneğin küçük bir salonun dekorasyonunda büyük panolar kullanmayın salonda orantısız ve dengesiz bir görüntü oluşturmamak için aynı zamanda evin alanını küçük gösterdiği için çok küçük tahtalar kullanmayın.

Resepsiyon duvarındaki dekorasyon

Resepsiyon duvarını dekore etmek ve tasarlamak için her türlü dekorasyonu kullanabilirsiniz. Dekoratif eşya çeşitleri ve tasarımları oldukça fazladır ve kişisel zevkinize göre kullanabilirsiniz. Resepsiyon için dekorasyon türleri arasında gerekli koordinasyona dikkat edin.

İlgili Makaleler: +56 oturma odası dekorasyonu | Birbirinden güzel salon dekorasyon tasarımları

Duvar saatini resepsiyon duvarı için bir dekorasyon olarak da kullanabilirsiniz. Çeşitli stillerde dekoratif saatler, resepsiyon duvar dekoru için iyi bir seçimdir çünkü kullanımlarının yanı sıra modern veya klasik görünümleriyle evinizin dekorasyonuna özel ve eşsiz bir güzellik katarlar. Duvar saatinin boyutunu seçerken, salonunuz küçükse büyük duvar saatleri kullanarak iç mekanınızı daha büyük gösterebileceğinizi unutmayın.

Resepsiyon duvarının son tasarımı

Resepsiyon duvarını tasarlamak için kişisel zevkinize göre en son tasarımları ve çıkartmaları kullanabilir, evinize güzel ve farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu planlardan bazıları;

3 boyutlu tasarımlar:

Bu yeni ve modern tasarımlardan biri de resepsiyon alanınıza boyut katmak için kullanabileceğiniz 3 boyutlu tasarımlardır.

İlgili Makaleler: +78 balkon dekorasyonu | balkon duvar dekorasyonu

Parlak renkli arka plana sahip 3D tasarımlar, küçük resepsiyon alanları için daha uygundur.

Öne çıkan roller:

Bu ilgi çekici tasarımlardan bir diğeri de resepsiyon duvar tasarımı için güzel ve pratik tasarımlardan olan ve resepsiyon duvarınızı her zamankinden daha farklı kılan duvar kabartmalarıdır.

Resepsiyon duvar aydınlatması

Resepsiyon duvarının tasarımı için çekici fikirlerden biri de aydınlatma kullanımıdır. Duvarın güzel bir şekilde aydınlatılması ile duvardaki süslemeler ve diğer süslemeler daha etkili hale gelir.

Resepsiyon duvarı için en iyi aydınlatma, vurgulu ışıklar kullanmaktır.

Bu tür aydınlatmayı rafların, resim çerçevelerinin ve tabelaların üzerinde veya oturma odanızın duvarında daha fazla görünürlük için bir niş veya sanat objeniz varsa kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler: +50 teras dekorasyon | apartman teras dekorasyonu

Bu aydınlatma, dekorasyonunuzun iç kısmındaki detayları daha iyi gösterir ve onlara özel ve güzel bir etki verir.

Duvar kağıdı ve resepsiyon duvarının boyanması

Resepsiyon duvarının tasarımında resepsiyon duvar kağıdının farklı renk ve desenlerde kullanılması oldukça önemlidir.

Duvarı boyamak, resepsiyon alanına güzel bir etki verebilir ve dekorasyonunuzun tüm bileşenleri arasında güzel bir uyum yaratabilir.

Resepsiyonun dekorasyonunu tasarlamak için duvarları iç dekorasyonla uyumlu bir renge boyayabilir ve duvarın rengine zıt bir renkte duvarda panel veya diğer dekoratif öğeleri seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler: +43 oda tasarımları | Modern lüks tasarımlarla yatak odası tasarımı

Ya da tüm duvarları beyaz gibi nötr bir renge boyayıp sadece bir duvarı, uzunluğuna kadar, mobilya veya perde gibi resepsiyonun iç dekorasyon unsurlarından biri ile aynı renge boyayabilirsiniz.

Tuğla ile resepsiyon duvarı tasarımı

Tuğla, özellikle İran’da kabul duvarının tasarımında bir başka popüler unsurdur. Çünkü tuğla, İran halkının geçmiş geleneği ve yaşam biçimiyle derin bir bağa sahiptir.

Tuğla sadece klasik dekorasyon için değil, modern evlerin dekorasyonunda da kullanılabilir ve bu sayede modern dekorasyon alanınıza güzellik ve sıcaklık getirir.

Klasik bir tuğla duvara yerleştirilen mobilyalar gibi modern dekorasyon bileşenleri arasındaki kontrast, benzersiz bir etki yaratabilir.

Resepsiyon duvarının tasarımında karo kullanımı

Kabul duvarının tasarımında çekici karolar kullanılabilir. Daha da çekici olması için farklı derinlikte duvara monte edilen farklı doku ve renklere sahip küçük mozaik karolar oturma odasında dinamik, canlı ve yaratıcı bir görünüm yaratabilir.

İlgili Makaleler: +24 modern ve düşük maliyetli fikirle ev giriş dekorasyonu

Ya da farklı ebatlarda karoların ahenkli ama farklı renklerde düzensiz bir düzende kullanılması oturma odasında sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratırken, günümüzün modern mobilyalarıyla kombinlendiğinde oturma odasında sade, güzel ve çekici bir tasarım ortaya çıkabiliyor.

Bu tasarım tarzının kullanılması oldukça çekici ve şık olmasının yanı sıra resepsiyon duvarının dekorasyonuna verilen önemi göstermekte ve duvarları düz, kuru ve ruhsuz durumundan çıkarıp evin cansız duvarlarına hayat vermektedir.

son söz

Karşılama salonu, misafirlerin en çok maruz kaldığı alanlardan biridir, bu nedenle tasarımı ve duvar tasarımı çok önemlidir. Oturma odası duvarını ahşap, tuğla gibi farklı malzemelerle veya panel ve raf kullanımı gibi daha ucuz yollarla tasarlamak için zevkinize, salonun büyüklüğüne göre seçebileceğiniz yeni, farklı ve çekici fikirler var.

oturma odanızın dekorasyon bileşenleri ve dekorasyon stilini kullanın.

Kabul duvarını tasarlarken, ilkeleri takip etmelisiniz çünkü bu alan, evinizin iç dekorasyonunun genel görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Salon duvarınızı tasarlamak istiyorsanız bu yazımız yardımıyla salon duvarınız için en şık, en yeni ve en güzel tasarımı seçip uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir