önerilen içerik
Yazılım

sketchup render programları [14 Sketchup oluşturma motoruna giriş]

SketchUp’ta Oluşturma

Sketchup veya başka bir yazılımda render almak 3D tasarımın en önemli aşamalarından biridir.Çok önemli bir adım olan render ile tüm detayları ile yüksek kaliteli bir fotoğraf üretebiliriz ve geleceği değiştirebiliriz.İşimiz çok etkili olmalı çünkü bu temel iş yapılırsa işverene çok faydası olacaktır.

Bu yazının sonunda farklı render motorlarını farklı elementlerle ölçeceğimizi göreceğiz ve son olarak farklı göstergelerde en iyi performansı gösterecek ve testlerimizde en yüksek puanları alacak beş motoru tanıtacağız, bu yüzden bizimle kalın. son. .

14 Sketchup oluşturma motoruyla tanışın

Bu yazımızda geçmişten günümüze SketchUp’ta yaygın olarak kullanılan 14 adet plugin veya render motorunu tanıtacağız ve sonunda da elementler yardımıyla en iyi render motorunu, her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını tanıtacağız.

Şimdi render ne demek? SketchUp’ta veya başka bir yazılımda render almanın ne anlama geldiğini sormak istiyorum.

Rendering temelde sahne ile uğraşmak ve çok büyük bir 3D sahne üretmek demektir.Bu işlem her yazılımda farklıdır.Bu yazımızda SketchUp’ta render almayı birlikte inceleyeceğiz ve son olarak yazılım için en iyi render motorunun hangisi olduğunu göreceğiz. motor Sketchup yazılımı mı olacak? İşleme için birkaç öğenin kontrol edilmesi gerektiğine dikkat edin ve 3B tasarımcılar, işleme tartışmasında gölgeler, ışıklar, bulutlar, yeşillik, gerçek malzemeler, ortam aydınlatması, Toz, buhar, kamera hareketleri, renk konsantrasyonu dahil olmak üzere bu konularla çok ilgilenir. , vb., her birinin önemli ve kapsamlı ayarlara sahip olacağından bahsetti.

sketchup render programları

1. Vray

Bildiğiniz gibi SketchUp’ta render için farklı render motorları kullanabiliyoruz, SketchUp ile çalışanlar için V-Ray motoru en bilinenidir ve V-Ray’in bu alanda oldukça aktif olduğunu biliyoruz. Bu ürünün üreticisi de ChaosGroup ve bu güçlü motor için mühendislik yazılımlarının çoğunu bu şirket üretiyor ve her yıl güncelliyor ve geliştiriyor. Ancak VRay’in Sketchup’taki ilk işleme motoru olmadığını ve en iyilerinde her zaman kusurlar olduğunu bilmelisiniz. Ardından, V-Ray’in kullanıcılarını geliştirmek için bir dergisi olduğunu söylemeliyim, bu dergiyi okuyabilir ve mimarlık dünyasındaki olaylar ve V-Ray hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. V-Ray SketchUp, 3D Max, View vb. çeşitli yazılımlarınız üzerinde kurulu olan bir eklenti olduğu için V-Ray’in tek başına kurulup kullanılamayacağına dikkat ediniz ve kurulumdan sonra bunları kullanmak mümkündür ancak mutlaka kullanılması gerekmektedir. örneğin, Sketchup’tan ayrı olarak kurulmalıdır.

Vray
Vray

Bu nedenle, V-Ray eklentisi, 3B modelinizi çok yüksek bir ışık, malzeme, işleme vb. kalitesine getirmenize yardımcı olacaktır. Sevgili mimarlar dikkat edin mimarlar için en iyi çıktılardan biri V-Ray’dir çünkü bu eklenti çoğu mimari mühendislik firmasında kullanılmaktadır, bu yüzden V-Ray’i iyi öğrenin.

İlgili Makaleler: Dropbox nedir? Dropbox’ın en önemli 9 avantajı

Sketchup’taki V-ray, kullanıcıların modellerini maksimum kalite ve gerçekçilikle verimli bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olur. V-ray Sketch ile gerçekçi fotoğraflar ve animasyonlar oluşturmak için aydınlatma, gölgeler ve işleme araçlarına sahip olabilirsiniz. Ağır modelleme projeleri için, V-ray Sketchup size her türlü görüntü ve sahneyi işleme gücü verecektir. SketchUp’ın V-ray araçları, daha gerçekçi bir sahne elde etmek için istediğiniz her türlü ayarı kontrol etmenizi sağlar. V-ray’i daha gerçekçi kılan özellik, Sketchup dünyasındaki birçok büyük sanatçı ve tasarımcının profesyonel projelerini modellemek için bu işleme motorunu kullanmasıdır.

2. Thea

Çok yönlü işleme motoru!

Thea işleme motoru, sizin için olağanüstü gerçekçi fotoğraflar üreten, dünyadaki mevcut işleme motorları arasında en çeşitli işleme olanaklarını sunar. Thea, size yüksek kalite sağlayan gerçek dünya tabanlı profesyonel aydınlatmaya sahiptir. Thea Render, malzemeler, dokular ve renkler için profesyonel bir düzenleyiciye sahip bağımsız bir stüdyonun yanı sıra görsel ayarlamalar ve gelişmiş sahneleme işlemleri için işleme sahnesinin önizlemesine yardımcı olan etkileşimli bir oluşturucuya sahiptir.

Thea
Thea

Tarafsız motorun özel parametreleri yoktur, bu nedenle işleme, oluşturma ayarları hakkında endişelenmeden basitçe yapılabilir. TR1 motoru, sahnede ışığın doğrudan ve baskın olarak bulunduğu iç ve dış mekan işlemelerinde kullanılmalıdır. TR2 motoru ise son derece karmaşık aydınlatmada kullanılmalıdır. Uygulamada, TR1 çok karmaşık ve dolaylı aydınlatmanın üstesinden gelebilir (sudaki güneş ışığı yansıması bile), ancak TR2 aşırı derecede zor ışık iletimi durumlarında kullanılmalıdır.

Sketchup için Tiyatro

İlgili Makaleler: Shapr3D nedir? Shapr3D ile 3D tasarımı düşünün

Thea for Sketchup, Thea işleme motorlarının gücü ile Sketchup’ın basitliğini birleştirir. Sketchup’ta önyargılı ve tarafsız ve etkileşimli modu kullanmak size benzersiz bir deneyim sunacaktır. Bu eklenti, modelinizi 3B ayrıntılarla zenginleştirir ve model karmaşıklığıyla ilgili eski sınırlamaları kaldırır. Thea’yı SketchUp’ta render için kullandıktan sonra, başka bir render motoruna gitmeyeceksiniz.

3. Maxwell

SketchUp’ta oluşturma? zor iş? Unut bunu. Bu yüksek kaliteli motor ile tüm zor işi ona emanet edebilirsiniz.Bu render motorunun SketchUp’ta render için en iyilerden biri ve hatta bu konuda en iyisi olduğu söylenebilir. vray yapımcıları ile maxwell yapımcıları arasında her zaman farklar olmuştur ve hemen hemen aynı seviyeye geldikleri söylenmeli ve her model için hangi motorun daha verimli olduğu görülmelidir.

Max well
Max well

Bu nedenle, bu gönderideki incelemelerle daha iyi bir seçim yapın.

Maxwell for Sketchup, kullanıcılara kaliteyi tam olarak sağlayan render motorunun adıdır. Bu motorun lisansı güncelleme için 95$’dır.

4. IRender nXt

IRender nXt, Trimble Sketchup’ın tek işleme motorudur. Bu güçlü eklenti, SketchUp’ta işlemeden güçlü ve gerçekçi görüntüler oluşturur. SketchUp’ta bir şey çizebiliyorsanız, IRender nXt ile kesinlikle render alabilirsiniz!

IRender nXt
IRender nXt

IRender nXt ile tasarımlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde harika ve gerçekçi görüntülere dönüştürün.Bu, mimarlar, iç mimarlar ve tasarımlarının kaliteli görüntülerini oluşturmak isteyenler için mükemmel bir araçtır. IRender nXt’i çekici kılan bir diğer ilginç şey de, bir modelin render işlemi için oluşturduğunuz ayarları kaydedip sonraki modellerde kullanabilmenizdir.

5. ArielVision

ArielVision aynı zamanda size tasarladığınız modellerin gerçek resimlerini veren bir Google Sketchup eklentisidir. Bu eklenti, güzel görüntüler elde etmek isteyen ve karmaşık ayarlar için fazla sabrı olmayan tasarımcılar için yapılmıştır. ArielVision, SketchUp’ta işleme için gelişmiş bir motora sahiptir, ancak daha çok esaslara odaklanmıştır. Aslında, ihtiyacınız olan parçaları size sağlayan bir eklentidir.

ArielVision
ArielVision

İlgili Makaleler: Qubism nedir? Android için 3B tasarım yazılımı

6. Raylectron

Önceki Raylectron motorları gibi, 3B modelleri gerçek görüntüler olarak işleme yeteneğine sahiptir. Sadece malzemeleri seçin ve onlara bir efekt verin veya onları ışığa çevirin. Kolayca! Oluşturmadan önce bir önizlemesini görebilirsiniz. Modelin parlaklığını, ışıkları, güneşi, gökyüzünü, ortamı, harita ortamını ayarlayabilirsiniz. Bu motorda döndürmek ve yakınlaştırmak, işin ortasında işlemeye devam etmek ve gelecekte devam ettirmek mümkündür. İç kısımları görmek için duvarları kaldırmanıza gerek yok, sadece içini X-ray görüşü ile görmeniz yeterli. Render işlemi devam ederken, işlemi görebilir ve istediğiniz noktaya geldiğinizde render işlemini durdurabilirsiniz.

Raylectron
Raylectron

Her malzeme yansıma (ayna gibi), ışık kırılması (cam gibi), şeffaflık, parlaklık, parıltı ve arka plan fotoğrafları vb. gibi farklı efektler üretebilir. Gölgeler sahte, doğal olmayan veya simüle edilmiş değildir. Raylectron, daha hızlı işleme için tüm CPU çekirdeklerini kullanır.

7. Shaderlight

Sketchup için Shaderlight motoru, etkileşimli bir işleyicidir ve Sketchup’ta sizin için uygun bir yardımcıdır. İster iş projeleri için ister eğlence için olsun, Shaderlight size modeliniz için çeşitli olasılıklar ve seçenekler sunar.

Shaderlight
Shaderlight

8. RENDERLights

Sırada, güçlü sanal gerçeklik araçlarıyla mimarlar, görsel sanatçılar, tasarımcılar ve diğer meslekler için olan RENDERLights var. İnanılmaz derecede güçlü bir kullanıcı arayüzüne sahip olan RENDERLights, tasarım dünyasına ilgi duyanlar için doğru seçim.

RENDER Lights
RENDER Lights

İlgili Makaleler: Sanat Sculpture Nedir? Zbrush ve Blender yazılımı ile karşılaştırma

9. Brighter3D

Sketchup için Brighter3D eklentisi, yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için kullanıcı arayüzünü öğrenmesi ve kullanması kolay güçlü bir işleme teknolojisi sağlar ve Sketchup’ta işlemeyi kesinlikle kolaylaştırır.

Brighter3D
Brighter3D

10. Bloom Unit

En son ne zaman biriyle aynı şeyi göremedin?

Bu sorunu çözmeniz ne kadar sürdü?

Bloom Unit
Bloom Unit

Başkalarının sizinle aynı şeyi görmesini sağlayabilmek harika değil mi?

Peki, çözüm burada! Bloom Unit’i Kullanmak!

Bloom Unit, bulut bilgi işlem kullanarak modelinizin gerçekçi görüntülerini oluşturmanıza olanak tanır. Işığın (gerçekte) nasıl göründüğünü gösteren simülasyon tabanlı etkileşimli sonuçları kullanarak, tasarımınızı cihaza bağlı herkese çevrimiçi olarak gösterebilirsiniz.

11. Caravaggio

Biri render, diğeri studio olmak üzere iki versiyonu bulunan (hem Windows hem de OS X için) Caravaggio render motoru, Sezgisel Çift Yönlü Yol İzleme motorunu temel alan en gelişmiş tarafsız render motorlarından biridir. Işık fiziğini simüle etmek ve gerçekçi kalite elde etmek, Caravaggio’da mevcut olan işleme sonrası düzeltme süresini azaltır. Sketchup ve Sketchup Pro uyumluluğu nedeniyle Caravaggio motoru çok hızlıdır ve geometri, kamera, güneş, renkler, dokular vb. gibi tüm eskiz ayarlarını korur.

Caravaggio
Caravaggio

İlgili Makaleler: PuTTY nedir ve onu kolayca kullanmak için bazı yararlı ipuçları

Caravaggio’nun herhangi bir sürümü, önizleme modunu mükemmel kalitede oluşturabilir ve karmaşık sahnelerde kilitlenmez. Caravaggio render versiyonu, sahnelerinizi render etmek için en uygun araçtır. SketchUp ayarlarını değiştirmeden projenizi kolayca oluşturun.

Caravaggio Studio projeleri, render versiyonlarından daha fazlasıdır. Detaylarda kullanıcıya daha fazla kontrol ve güç sunan bu sürüm, 7 çekirdekli işlemcilerin ayarlarına göre yapılmıştır.

12. Indigo Renderer

Indigo Renderer, gerçekçi bir işleme elde etmek için ışık fiziğini simüle ederken işleme süresini ve hatalarını azaltır. Indigo, mimari için en fazla gerçekçiliği sağlayan tarafsız işleme fiziksel modifikasyon yöntemini kullanır. Kolaylığı ile ünlü SketchUp eklentisi “SkIndigo” ile hızlı ve kolay bir şekilde çalışmak, işleri hem kolaylaştırdı hem de hızlandırdı.

Indigo Renderer
Indigo Renderer

13. LightUp

LightUp, modelin eskiz ortamında ve gerçek zamanlı olarak aydınlatılabilmesini sağlamıştır.

İlgili Makaleler: Herkes, Her Yerde 3B Tasarım: Windows için Morphi Çıktı

LightUp
LightUp

14. LumenRT

LumenRT, e-on’un doğru aydınlatma ile 3B mimari projeleri simüle etmek için devrim niteliğindeki yazılımıdır. LumenRT ile mimarların artık yüksek kaliteli fotoğraflar ile anında işleme arasında seçim yapması gerekmiyor. Tasarımlarında yürüyebilir ve kaliteli aydınlatma deneyimini 3D modellerde görebilirler.

LumenRT
LumenRT

LumenRT Instant Environment, tüm özelliklere tek bir pakette sahiptir: kullanışlıdır, kendi kendine çalışır ve herhangi bir ek yazılım olmadan herhangi bir bilgisayarda çalışabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir