önerilen içerik
yazılım

Çizim için minimum AutoCAD sistem gereksinimleri

autocad sistem gereksinimleri

Dünyada en çok kullanılan tasarım ve çizim yazılımlarından biri Autodesk AutoCAD’dir. İnşaat mühendisleri, mimarlık ve tasarım için gerekli ve değişmez araçlardan biri olan bu yazılım, kendisini dünyada neredeyse rakipsiz kılacak çok sayıda ve benzersiz yeteneklere sahiptir. Bu nedenle, Autodesk AutoCAD’in hızlı ve kolay çalıştırılması için AutoCAD yazılımının gerekli sistemi tüm mimarlar tarafından arzu edilmiş ve istenmiştir. Bu nedenle Iran PC Company, mimarlar ve inşaat ve inşaat mühendisleri için mimari sistem ve mimarlık bilgisayarını, tasarım ve yürütme bilgisayarını ve Autodesk AutoCAD çizim bilgisayarını hazırlamış ve sağlamıştır.

Minimum AUTO CAD sistemi:

OS: Windows 7 SP1 with Update KB4019990 (64-bit) , Windows 8.1 with Update KB2919355 (64-bit) , Windows 10 version 1803 or higher (۶۴-bit only)
Processor: ۲٫۵-۲٫۹ gigahertz (GHz) or faster
Memory: ۸ GB
Display: ۱۹۲۰ x 1080 with True Color
Graphics: ۱ GB GPU with 29 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant
Storage: ۶GB

Önerilen AUTO CAD sistemi:

OS: Windows 7 SP1 with Update KB4019990 (64-bit) , Windows 8.1 with Update KB2919355 (64-bit) , Windows 10 Anniversary Update (64-bit only) (version 1607 or higher)
Processor: ۳ gigahertz (GHz) or faster
Memory: ۱۶GB
Display: ۱۹۲۰ x 1080 recommended
Graphics: ۴ GB GPU with 106 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant
Storage: ۶GB

AutoCAD yazılım sistem gereksinimleri

AutoCAD yazılımı, Autodesk tarafından tasarlanan ve yayınlanan en yaygın kullanılan bilgisayar yazılımlarından biridir ve birçok endüstride kullanılmaktadır. Diğer programlar gibi AutoCAD de çalışmak ve en iyi performansı sağlamak için belirli donanım bileşenlerine ihtiyaç duyar.
autocad
autocad
Bu yazılım birçok bilgisayara kurulup çalıştırılabilse de AutoCAD’den en iyi performansı almak ve en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız donanımınızı biraz yükseltmeniz gerekebilir. Bu yazımızda sizlere hangi sistemin AutoCAD’i en iyi şekilde çalıştırdığını ve AutoCAD için gerekli donanımların neler olduğunu anlatacağız. Öyleyse bizimle kal.

AutoCAD nedir?

AutoCAD, iki boyutlu ve üç boyutlu tasarımlar oluşturmak için bir yazılımdır.Bu yazılımda, elle çizilebilen herhangi bir iki boyutlu tasarım ve üç boyutlu model veya yapı oluşturabilirsiniz. AutoCAD ayrıca kullanıcının nesneleri gruplamasına veya katmanlamasına ve boyut, şekil ve konum gibi nesne özelliklerini düzenlemesine olanak tanır.
AutoCAD birçok alanda ve farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Bu program, diyagramlar gibi basit projeler veya bir binanın mimari tasarımı gibi karmaşık sunumlar ve tasarımlar oluşturmak için kullanılabilir. AutoCAD yazılımının diğer kullanım alanları arasında iç mekan tasarımları, havacılık tasarımları, logolar, güzel sanatlar, haritalar, tebrik kartları, mühendislik tasarımları ve mimari tasarımlar yer alır.

AutoCAD için gerekli donanım nedir?

işletim sistemi
AutoCAD, hem Windows hem de Apple işletim sistemleri için kullanılabilir. Windows’ta kullanım için, AutoCAD’in daha yüksek sürümlerini kullanmak istiyorsanız, Microsoft Windows 10 64-bit veya 7 sp1 veya Microsoft 8.1 kullanmak daha iyidir.
autocad
autocad

İşlemci

CPU söz konusu olduğunda, CPU’nun kapasitesini tanımlayan iki ana özellik olduğunu biliyoruz:

Frekans: Bir CPU’nun frekansı, bir CPU çekirdeğinin bir saniyede gerçekleştirebileceği işlem sayısını (hızını) doğrudan etkiler.

Çekirdek sayısı: Çekirdek sayısı aslında bir CPU içindeki aynı sayıda fiziksel çekirdektir (aynı anda birkaç işlemi yürütebilir).

Bir yazılımı çalıştırmak için daha yüksek bir frekansın mı yoksa daha fazla çekirdeğin mi daha iyi olduğu, bir uygulamanın CPU çekirdeklerini kullanmak için nasıl tasarlandığına bağlıdır. AutoCAD yazılım tasarımı tek iş parçacığının kullanımına dayalıdır, dolayısıyla yalnızca tek bir CPU çekirdeği kullanabilir.

İlgili Makaleler: Grafik tasarım nedir? Grafik tasarımcı becerileri

Bu nedenle en yüksek frekansa sahip bir CPU seçilmesi önerilir. Şu anda mevcut olan işlemciler arasında, her ikisi de aktif bir çekirdekle 5.0 GHz veya daha yükseğe yükseltilebilen Intel’in Core i9 11900K veya i7 11700K kullanmanızı öneririz. Tabii ki, Mental Ray kullanarak çok fazla işleme yapıyorsanız, daha fazla çekirdeğe sahip bir CPU seçmek daha iyidir.

grafik kartı (GPU)

AutoCAD’de ekran kartı 2D ve 3D modelleri ekranda gösterdiği için önemli bir parçadır. Elbette, normalden daha iyi bir grafik kartı gerektiren yalnızca 3B modellerdir, bu nedenle yalnızca 2B modellerle çalışıyorsanız, paranızı daha hızlı bir CPU, daha hızlı bir SSD veya daha fazla RAM’e harcamanız daha iyi olur.

Her durumda, daha iyi performans için bir NVIDIA Quadro kartı kullanılması önerilir. Orijinal GeForce kartları da teknik olarak iyidir, ancak Autodesk bunların AutoCAD’de kullanılmasını resmi olarak onaylamamıştır. Bu nedenle Quadro kartın kullanılması daha çok tavsiye edilir.

Çoğu durumda, sahip olduğunuz grafik kartı ne kadar hızlıysa, 3B modellerle çalışırken o kadar iyi performans (saniyedeki kare cinsinden) elde edersiniz. Bununla birlikte, karmaşık ve ağır projeler dışında, orta sınıf profesyonel bir NVIDIA kartından daha hızlı olan herhangi bir kartı kullanmanın önemli bir avantajı yoktur.

autocad
autocad

AutoCAD için en iyi seçeneklerden biri RTX A4000 olsa da bu kart özellikle 2D haritalarla daha çok uğraşan birçok kullanıcı için fazlasıyla yeterli olabilir. AutoCAD ayrıca çok az VRAM kullanır, dolayısıyla çok fazla VRAM içeren bir kart için ödeme yapmanıza gerek yoktur.

İlgili Makaleler: 10 mutfak ve mobilya çizim programı indir 3d

bellek (RAM)

Bildiğiniz gibi ihtiyacınız olan tam RAM miktarı, çalıştığınız modelin boyutuna ve karmaşıklığına bağlıdır, ancak genel olarak tüm sistemler için en az 16 GB RAM önerilir. Birçoğu AutoCAD’i kullanmak için yalnızca 8 GB RAM önerir, ancak çoğu kullanıcının sistemlerinde AutoCAD dışında başka yazılımlar da çalıştırdığını düşünürsek, 16 GB RAM daha iyidir. Çok büyük modellerde çalışıyorsanız veya aynı anda çok sayıda dosya açmanız gerekiyorsa, RAM’i 32 GB veya daha fazlasına da yükseltebilirsiniz.

Depolama (sabit disk)

İşletim sisteminizi barındıran ana sürücü, AutoCAD yazılımının kendisi ve üzerinde çalıştığınız aktif projeler için genellikle bir SSD kullanmanız önerilir. SSD’lerin yüksek hızı, sisteminizin programları başlatmasını ve dosyaları herhangi bir geleneksel sabit sürücüden çok daha hızlı yüklemesini sağlar.

autocad
autocad

Ancak, SSD’ler genellikle geleneksel sürücülerden daha pahalı olduğundan, uzun süreli depolama için kullanımları önerilir. Birincil SSD’ye ek olarak, ikincil bir geleneksel sabit sürücüye sahip olmanız önerilir ve bütçeniz kısıtlıysa, birden fazla SSD’ye (biri işletim sistemi ve AutoCAD için, diğeri aktif projeler için) sahip olmak daha iyidir. depolama için daha büyük bir geleneksel sürücü.

İlgili Makaleler: 3D yazıcı ile mimari model nasıl yapılır

AutoCAD yazılımının sürümleri nelerdir?

Autodesk, daha fazla performans ve üretkenlik için aşağıda tanıtacağımız farklı AutoCAD sürümlerini yayınladı:

Autodesk AutoCAD Student: AutoCAD yazılımının bu sürümü öğretmenler ve öğrenciler içindir ve resmi Autodesk web sitesinde ücretsiz olarak mevcuttur. Bu sürümde sağlanan özellikler orijinal sürümden farklı değildir, yalnızca bu sürümle oluşturulan DWG dosyalarının farklı bir işareti vardır.

AutoCAD LT: AutoCAD’in bu versiyonu orijinal versiyondan daha hafiftir ancak orijinal versiyonun tüm özelliklerine sahip değildir ve bu versiyonun en önemli farkı simüle etme ve render alma yeteneğine sahip olmamasıdır. 3D modeller ve 3D baskı.

AutoCAD 360: AutoCAD’in bu versiyonu orijinal versiyonun tüm özelliklerine sahip değildir ancak avantajı mobilde de çalıştırılabilmesidir. Bu özellik, kullanıcıların dosyalarını telefonlarında, tabletlerinde veya İnternet üzerinden görüntülemelerine ve paylaşmalarına olanak tanır. Tabii ki, birçok düzenleme yapmak için yine de orijinal sürüme ihtiyacınız olacak.

AutoCAD sistem gereksinimleri tüm sürümler için hemen hemen aynıdır ve bu programı kurmak ve çalıştırmak için çok profesyonel ekran kartlarına ve çok hızlı CPU’lara ihtiyacınız olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir