önerilen içerik
yazılım

Shapr3D nedir? Shapr3D ile 3D tasarımı düşünün

Shapr3D nedir?

Shapr3D ile tasarımınızın akışını sağlayın!

Shapr3D, iPad ve Apple Pencil için ilk profesyonel CAD uygulamasıdır ve artık macOS ve Windows’ta da mevcuttur. Katı modeller oluşturmak için hızlı ama kesin bir yol sunar. Shapr3D, SOLIDWORKS’ü çalıştıran aynı motor olan Siemens® Parasolid® tarafından desteklenmektedir. 2D Çizimler ile somut sonuçlar elde edin: Modellerinizin teknik resimlerini hazırlayın, 3D yazıcınıza veya CNC freze tezgahınıza gönderin ve hemen prototiplemeye başlayın.

sharp 3d, 3d çizim programları sitesindeki 10 mutfak ve mobilya tasarım programından biridir. Mutfak ve mobilya tasarım yazılımları hakkında bilgi edinmek için yazımı okumanızı öneririm.

Mühendisler, endüstriyel tasarımcılar, üreticiler ve diğer tasarım profesyonelleri için idealdir. Deneyim seviyeniz ne olursa olsun, Shapr3D’yi öğrenmesi kolay bulacaksınız!

Shapr3D, iPad Pro üzerinde çalışan dünyanın ilk profesyonel 3D CAD'i ve iPad için gerçekten işlevsel olan tek CAD uygulamasıdır.
Shapr3D, iPad Pro üzerinde çalışan dünyanın ilk profesyonel 3D CAD’i ve iPad için gerçekten işlevsel olan tek CAD uygulamasıdır.

Shapr3D, istediğiniz yerde, istediğiniz şekilde tasarlamanıza yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. Hangi özelliklere ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak büyütebileceğiniz veya küçültebileceğiniz farklı paketler sunuyoruz.

Shapr3D, iPadOS, macOS ve Windows’ta mevcuttur. App Store’dan, Microsoft Store’dan veya web sitemizden indirin.

İlgili Makaleler: ZBrush nedir ve ne işe yarar?

Neden Shapr3D’ye ihtiyacımız var?

Bu, aklınızdaki ilk soru olmalı, bu nedenle, bu tasarımın parametrelerinin yanı sıra farklı yön türlerinde daha fazla verimliliğe sahip olmak için tasarlanmış modelinizi iyileştirmek, düzenlemek, oluşturmak ve keşfetmek için harika bir araçtır. Değiştirilmiş modelleri içe aktarmak, bu yazılım için çok kolay bir iştir. Herhangi bir CAD uzmanı, profesyonel, tasarımcı ve üretici, bu yazılımı proje çalışmalarında farklı türde değişiklikler yapmak için kolayca uyarlayabilir. Shapr3D, iPad’de hem tasarımcılara hem de mühendislere Parasolid tabanlı araçlar ve özellikler sunar, bu da onu kullanıcılar için daha alakalı hale getirir ve oldukça taşınabilir bir çalışma ortamı sağlar.

Daha sonra, Shapr3D’yi kullanıcıları için bu kadar alakalı yapan çalışma metodolojisinin ne olduğunu bilmelisiniz.

Shapr3D’nin Çalışması

iPad ve Apple Pencil, Shapr3D ile çalışmaya başlamadan önce ihtiyacınız olan iki önemli aksesuardır çünkü bu ikisi olmadan çalışmazlar. Zaten bunlara sahipseniz, Shapr3D’nin sorunsuz çalışmasına devam edebilirsiniz, ancak bunlardan herhangi birine sahip değilseniz, o zaman aldatmacalardan herhangi birini satın almadan önce, o yeni Kalemin çalışmayacağını aklınızda bulundurmalısınız. bazı koşullar altında eski iPad ile. Bu nedenle, her iki cihazı da seçerken emin olun.

Shapr3D, iPad Pro için bir 3B kodlama aracıdır. Bu program, kullanıcılarının tasarımlarını hızlı ve kolay bir şekilde çizmelerini sağlar.
Shapr3D, iPad Pro için bir 3B kodlama aracıdır. Bu program, kullanıcılarının tasarımlarını hızlı ve kolay bir şekilde çizmelerini sağlar.

Shapr3d, Parasolid platformu üzerine inşa edilmiştir ve biçimsel özelliklerin yanı sıra eskizlerden geometri oluşturmak için çok çeşitli araçlar kullanan doğrudan bir modelleme sistemi olarak sınıflandırılabilir. Sadece yaratmakla kalmaz, aynı zamanda çekerek, iterek ve düzenleyerek mevcut geometriyi uyarlar.

Bununla çalışmak için hem elma kalemini hem de parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Her ikisini de belirli bir amaç için belirli bir yerde kullanın. Örneğin, herhangi bir proje çalışması üzerinde çalışırken parmağınızı Kaydırmak, Döndürmek ve Uzaklaştırmak veya yakınlaştırmak için kullanabilirsiniz, oysa kurşun kalem düzenleme ve geometri oluşturmayı birleştirir.

İlgili Makaleler: Pro/Engineer yazılımına giriş ve diğer CAD/CAM yazılımlarıyla karşılaştırması

Bir sonraki bölümde size herhangi bir yazılım için çok gerekli bir konu olan yazılımının artılarını ve eksilerini anlatacağım ve bu size bu yazılımın piyasada nasıl ve neden başarılı olduğu hakkında bir fikir verecektir.

  • Avantajlar ve dezavantajlar
  • İşte aşağıdaki avantajlar ve dezavantajlar

Avantajlar

3D modelleme için yazılımı düzenleme ve manipüle etmede iyi olmak, ilgili akış üzerinde iyi bir etkiye sahiptir. Öyleyse onlara bir göz atalım.

Çoğu uygulamada olduğu gibi, Shapr3D ayrıca sistem içinde ve dışında veri çevirisi ile ilgilenen sınırlı sayıda araca ve ayrıca sınırlı sayıda cihaza sahip olacağınız anlamına gelen ücretsiz sürüm gibi bir dizi lisanslama seçeneği sunar. . Bu, ücretsiz bir sürümü olacak.

Ücretli sürümden bahsetmişsem bir artısı daha var o da size 14 gün ücretsiz deneme süresi sunması ve ondan sonra aylık 25$ ödeyerek ya da isterseniz yıllık planınız olsun diye sahip oluyorsunuz. , o zaman Shapr3D paketinde de bu tür bir seçenek vardır. Yıllık plan için aylık 20 $ ödemeniz gerekecek.

Hareket halindeyken modelleme çalışmalarını görüntüleyebilir ve keşfedebilirsiniz.
Hareket halindeyken modelleme çalışmalarını görüntüleyebilir ve keşfedebilirsiniz.

Kalemin daha hızlı ve pürüzsüz çalışmasını sağlamasının bir artı noktası var. Sadece kalemleri kullanma alıştırmalarına ihtiyacın var. Örneğin kalemle hafifçe vurursanız seçilip size ofset işlemi öneriyor, çift tıkladığınızda ise tüm gövdeyi seçiyor. Bir kalemle, çalışma ekranınızın görünümlerini değiştirmek için istediğiniz zaman parmağınızı kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler: SelfCAD, çevrimiçi 3B modellemenin geleceği mi?

Varsayılan olarak çalışma ekranının sol tarafında ağırlıklı olarak kullanılan bir araç çubuğu bulabilirsiniz, böylece bu yazılımda çalışırken en çok kullanılan araçta gezinmek kolaylaşır.

Çizim sırasında, düzlemsel profiller çizmek için eksiksiz çizim araçları setine sahip olacaksınız. Aynı zamanda tam bir çizgi seti, yaylardan elipslere, dairelere ve çokgenlere kadar sunar ve tüm bu araçlarda değişiklik yapmak için ofset ve kırpma gibi değiştiriciler seçeneği bulunur.

Shapr3D’ye Giriş

Shapr3D, SOLIDWORKS‘ü çalıştıran Siemens ve Parasolid’in bir ürünüdür. Shapr3D’de, doğal bir kullanıcı arayüzü ile hızlı bir şekilde prototip oluşturabilir ve herhangi bir modeli doğrudan masaüstünüze aktarabilirsiniz. Bu yazılım ile ürünlerinizi konseptten üretim birimine hassas 2D çizim dışa aktarımı ile getirebilir ve Shapr3D’nin bu hassas 2D tasarım özelliği sayesinde boyutları ve kısıtlamaları bu şekilde uygulayabilir, böylece tasarımınızın eskizleri doğru bir şekilde konumlandırılabilir. Shapr3d, 3D ürün tasarımında size en iyi kalitede sonuç vermek için bunun gibi daha fazla özelliğe sahiptir. Öyleyse, bu yazılımla ilgili tüm şüphelerinizi tek tek temizlememe izin verin.

3B yazdırılabilen 3B nesneler oluşturmak için pek çok Apple uygulaması mevcuttur.
3B yazdırılabilen 3B nesneler oluşturmak için pek çok Apple uygulaması mevcuttur.

Bu yazılımın bir sonraki bölümüne geçmeden önce, Shapr3D’nin 3B modelleme tasarımcıları için neden bu kadar önemli olduğunu bilmemiz gerektiğini düşünüyorum.

dezavantaj

Pek çok avantajı olmasına rağmen bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Öyleyse size onlardan da bahsedeyim.

Apple Pencil ve iPad olmak üzere iki cihazı olmadan çalışamazsınız. Yalnızca bu iki cihaza değil, aynı zamanda iyi uyumluluk için her ikisinin de daha yeni bir sürümüne sahip olmanız gerekir.

Malzeme dokularının eksikliğini (karbon, çelik vb.) ve daha karmaşık tasarımlar için montaj araçlarının eksikliğini bulacaksınız.

İlgili Makaleler: Dropbox nedir? Dropbox’ın en önemli 9 avantajı

Shapr3D’nin Kullanım Alanları

Shapr3D, 3B modelleri düzenlemek ve işlemek için kullanılır ve tasarım kalitesi açısından daha rafine sonuçlar verir. Ekstrüde etme, döndürme, süpürme kabuğu ve loft gibi bir dizi doğrudan modelleme işlemi yapabilir. Ayrıca farklı Boole değerleri (birleştirme, kesişme, çıkarma gibi), öteleme, geometri izdüşümü vb. vardır. Geometrik özelliklerin doğrusal geçmişini oluşturmak için kullanılır ve istediğiniz formu elde etmek için geometri oluşturmak, kesmek, kesmek ve kaldırmak için çalışır.

Apple Pencil'ınız yoksa, Shapr3D yalnızca CAD görüntüleyici olarak çalışır.ر
Apple Pencil’ınız yoksa, Shapr3D yalnızca CAD görüntüleyici olarak çalışır.

son söz

Şimdi, Shapr3d sizin için yeni veya yabancı bir kelime değil çünkü bu aracın tüm olası gerçekleri ve özellikleri hakkında iyi bir tartışma yaptık. Bu yazılımın ücretsiz deneme sürümünü deneyerek Shapr3D’nin bir 3B modelin çalışmasını düzenleme ve manipüle etmede ne kadar verimli olduğuna kendi başınıza karar verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir